Міністерство охорони здоров’я видалило Дніпропетровську, Миколаївську і Хмельницьку області зі списку регіонів, які не готові до 2-го етапу послаблення карантину в Україні.

Про це відомо з сайту МОЗ за показниками готовності областей до 2-го етапу карантину.

Все ще не готові знімати карантинні обмеження 8 регіонів – Волинська, Донецька, Луганська, Полтавська, Рівненська, Чернівецька, Закарпатська та Київська області, а також місто Київ.

У цих областях велика кількість хворих, висока завантаженість ліжко-місць у лікарнях та низьке охоплення населення тестуванням на коронавірус.У своєму телеграм-каналі МОЗ зазначило, що перехід областей до другого етапу карантину, що передбачає послаблення карантинних обмежень, можливий за умови відповідності епідситуації в області визначеним критеріям. Ці критерії відображають контроль за передачею вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню COVID-19 і, відповідно, дозволяють контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні.

Нагадаємо, станом на ранок 22 травня 11 областей України і Київ були не готові перейти до 2 етапу зняття карантинних обмежень, введених у зв’язку з коронавірусом.