За словами експерта, чаша терезів на фронті уже схилилася на український бік.

ЗСУ переходять від позиційної війни до контрнаступальних дій і вже восени можуть звільнити і Херсон, і не лише його. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю “Фактам”.

За його словами, незабаром українці зможуть говорити про суттєві перемоги і про звільнення деяких тимчасово окупованих територій.

“Ми зараз перебуваємо у тій стадії, коли переходимо від позиційної війни до контрнаступальних дій. А от коли такі дії перейдуть у великий контрнаступ? Про це поки що складно говорити. Все залежатиме від надходження зброї. Але перспективи у нас добрі. Я думаю, що восени ми вже зможемо і Херсон звільнити, і не лише його”, – говорить  Жданов.

Жданов звернув увагу, що російська армія поступово знижує свій загальний потенціал. Окупанти вже зараз не в змозі йти у якийсь повномасштабний наступ.

“У них через великі втрати знижується якість особового складу. А в нас, навпаки, боєздатність армії лише зміцнюється завдяки тому, що ми маємо можливість продовжувати навчати свій особовий склад, що в Україну приходить дедалі більше сучасної західної військової техніки. Нині чаша терезів уже схилилася на наш бік“, – підсумував він.

Триває сто дев’яносто сьома доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню.

Противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької області та утриманні тимчасово захоплених районів Херсонської, частини Харківської, Запорізької, Миколаївської областей.

Постійно веде повітряну розвідку БпЛА, продовжує вживати заходів щодо покращення логістичного забезпечення своїх військ.

Протягом поточної доби ворог завдав:

4 ракетних удари по населених пунктах Костянтинівка, Циркуни, Березнегувате та Харків, є жертви серед цивільного населення;

15 авіаційних ударів по військових та цивільних об’єктах в районах Темирівки, Красногорівки, Володимирівки та Новомихайлівки.

Окупанти здійснили понад 10 обстрілів з реактивних систем залпового вогню “Град” та “Ураган” по населених пунктах Серебрянка, Платонівка і Таврійське.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка залишається без змін. Визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують  виконувати завдання в прикордонних з Україною районах. Зберігається загроза завдання ракетних та авіаційних ударів по українській території з повітряного простору та території цієї країни.

На інших напрямках противник продовжив вогневе ураження по військових та цивільних об’єктах:

на Сіверському напрямку – в районах населених пунктів Сеньківка Чернігівської області та Миропільське, Великий Прикіл і Проходи Сумської області;

на Харківському напрямку, зі ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Уди, Світличне, Нове, Мале Веселе, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Перемога, Старий Салтів, Байрак та Костянтинівка;

на Слов’янському напрямку – Слов’янськ, Вірнопілля, Долина, Краснопілля та Нова Дмитрівка;

на Краматорському напрямку – в районах населених пунктів Пришиб, Переїзне, Спірне та Роздолівка;

на Бахмутському напрямку – в районах населених пунктів Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Зайцеве, Нью-Йорк і Веселе;

на Авдіївському напрямку – в районах Авдіївки, Первомайського, Водяного та Опитного;

на Новопавлівському напрямку – в районах населених пунктів Красногорівка, Мар’їнка, Велика Новосілка, Вугледар, Новомайорське та Єгорівка;

на Запорізькому напрямку – біля Новоандріївки, Новополя і Времівки;

на Південнобузькому напрямку – в районах населених пунктів Біла Криниця, Первомайське, Любимівка, Тернові Поди, Зелений Гай, Петрівка, Степова Долина, Правдине, Таврійське, Миролюбівка та Іванівка.

На тимчасово захоплених територіях Харківської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, в ході підготовки до так званих “референдумів”, окупанти закликають місцевих жителів, які виїхали за межі тимчасово захопленої території, повернутися до своїх домівок до 1 жовтня. У разі відмови житло російські загарбники погрожують “націоналізувати”.

З вірою в Збройні Сили! Робимо перемогу разом! Слава Україні!