Президент Володимир Зеленський привітав свого польського колегу Анджея Дуду з перемогою на виборах і запросив в Україну.

Джерело: Twitter глави держави

Пряма мова: “Щиро вітаю пана Президента з перемогою на виборах! Бажаю Польщі під Вашим керівництвом подальших успіхів і процвітання. Запрошую Вас відвідати Україну з візитом для продовження нашої плідної співпраці. Разом ми сильніші!”.

Що передувало: За даними Державної виборчої комісії Польщі, за підсумком підрахунку 99,69%, чинний президент Польщі Анджей Дуда виграв другий тур президентських виборів і залишиться на посаді на другий термін.Дуду підтримав 51,21% виборців, що прийшли на дільниці, його опонент, кандидат від опозиції Рафал Тшасковський, програв з незначним відривом і отримав підтримку 48,79% виборців.

Явка на виборах у неділі була рекордною для сучасної Польщі і склала 68,12%.

Зазначимо, цей результат збігається з даними двох екзитполів, які прогнозували Анджею Дуді перемогу з незначним відривом. Зокрема, оприлюднений о другій ночі результат Ipsos давав Дуді 51% підтримки.

Нагадаємо, за результатами першого туру Дуда здобув 43,5% голосів, натомість за Тшасковського віддали свої голоси 30,46% виборців.