Експерт із міжнародної безпеки Тарас Жовтенко розповів, яка ситуація на південному фронті. Про це фахівець повідомив в ефірі 24 каналу, коментуючи просування Сил оборони України вглиб оборони противника.
“Так, фактично йдеться про перші дві лінії оборони, тому що вони, як правило, є одними з найскладніших подолання. І по-друге, враховуючи щільність мінування, того, як росіяни використовують міни, насправді це дуже складний виклик. Враховуючи той факт, що ЗСУ мають досить обмежені можливості для того, щоб розмінувати територію. І тут є два ключові моменти. Перший ключовий момент – це те, що ми ще не отримали всю обіцяну нам спеціальну інженерну техніку, яка дозволяє проводити розмінування максимально безпечно”. – розповів фахівець.
Експерт додав, що через щільне мінування ЗСУ досить повільно йдуть уперед, оскільки техніки мало, а мін багато. При цьому росіяни розуміють, що після мінних полів Сили оборони йтимуть далі досить швидко, тому окупанти роблять все, щоб зупинити такий стан речей. Тому вони тільки-но бачать українську інженерну техніку, одразу по ній стріляють.
“Коли цю лінію оборони буде прорвано і росіяни побачать, що ми вводить в дію наші основні сили або частину їх на тому напрямку, де нам вдасться це зробити, вступить цей психологічний ефект і далі справа піде швидше, ніж ми бачимо це зараз”, – підсумував фахівець.
Варто розуміти, що коли ЗСУ прорвуть другу лінію оборони російських військ, можна говорити про якесь прискорення контрнаступу. Таку думку висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в інтерв’ю УНІАН.
“Все йде, як слід, з максимальним збереженням життів військовослужбовців”, – зазначив він.
За його словами, зараз на бійців чекає дуже щільні міно-фугасні загородження:
“Дуже важко їх проходити, коли не вистачає протимінних тралів, іншої інженерної техніки. Поки ми не пройдемо першу лінію оборони, нічого скоро не буде. Та й потім не буде відбуватися швидко, тому що друга лінія оборони хоч і менш замінована, але там велика концентрація бронетехніки, артилерії, всього іншого. Тільки коли буде прорвана друга лінія оборони, можна говорити про якесь прискорення. Але легко не буде ніколи, це війна”.
При цьому Коваленко додав, що у червні важливим моментом контрнаступу ЗСУ стало виснаження та знекровлення російських окупаційних військ:
“Ми бачимо картину стабільно і планомірно зростаючих втрат”.
За словами аналітиків, тактика України може мінімізувати втрати, але вона пов’язана з компромісами. Так, просування розвиватиметься повільніше.
Українські командири почали використовувати малопомітні невеликі групи, які складаються з 15-50 осіб. Про це заявила пані-аналітик з американського Інституту вивчення війни Катерина Степаненко, пише The Washington Post.
Повідомляється, що деякі з членів таких груп — це сапери, які виводять з ладу ворожі міни. Інші стежать за небом, щоб збивати російські вертольоти, пише Фокус.
Крім того, Роб Лі, колишній офіцер морської піхоти, який нині працює в Дослідницькому інституті зовнішньої політики, сказав, що тактика України може мінімізувати втрати, але вона пов’язана з компромісами. Так, просування розвиватиметься повільніше.
За словами аналітиків, у російських сил було кілька місяців, щоб встановити міни, вирити окопи і розмістити протитанкові підрозділи та почати використовувати безпілотники, які сповільнили просування України.
Як заявив міністр оборони України Олексій Резніков журналістам, командування має уникати втрат серед живої сили. Особливо в тій ситуації, коли не вистачає авіації.
“Ми не можемо використовувати тактику м’ясорубки, як це роблять росіяни. Для нас найдорожче — це життя і здоров’я наших солдатів. Тому наше завдання — досягати успіхів на фронті, захищаючи людські життя”, — сказав Резніков.
За словами журналістів, Україна під час контрнаступу ЗСУ задіяла лише 4 із 12 підготовлених бригад.