Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", який був прийнятий більше року тому, поняття "тариф на утримання будинків" перестав існувати.

Відтепер в Києві введена плата за надані послуги, які вказуються в договорі між мешканцями будинку та виконавцем послуг.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, передає прес-служба мерії. За словами заступника Кличко, існуючі договори з обслуговуючими компаніями діють, поки не будуть укладені відповідні договори на послугу з управління багатоквартирним будинком.

"Вартість послуг з утримання будинків і прибудинкових територій становить 5-6 гривень за один квадратний метр і множиться на площу квартири. Ця ціна враховує необхідні витрати компаній, і вона істотно нижче в порівнянні з більшістю цін комерційних підприємств. Сьогодні комунальні підприємства не є монополістами на ринку. Якщо говорити про площу обслуговування житла, то близько 50% – під опікою комерційних компаній ", – зазначив Пантелєєв.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На питання про якість роботи, заступник голови КМДА зазначив, що рівень сервісу залежить від грамотного менеджменту і професіоналізму людей, а не від форми власності підприємства. "У будь-якій сфері є як негативні, так і позитивні приклади. Але головне, що сьогодні у людей є вибір: зібравшись і прийнявши рішення на рівні багатоквартирного будинку, мешканці можуть вибрати нову керуючу компанію, якщо робота нинішньої не влаштовує. Люди можуть вибрати перелік послуг , які повинні входити в квартплату. Але цей процес, на мій погляд, не повинен бути примусовим або проходити в умовах якихось дедлайнів. Мене жителі часто запитують: якщо ми не виберемо керуючу компанію, то нас перестануть обслуговувати? Я завжди відповідаю, що ніхто припиняти обслуговування будинків не буде: комунальні підприємства продовжують працювати за відповідну об'єктивну ціну. Але і нав'язувати послуги комунальних підприємств теж ніхто не збирається – у жителів є вибір ", – підсумував заступник мера.