Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Захід нині бере курс на контрольоване перезавантаження росії без ескалації, і в цьому не треба шукати «зради».
Про це дипломат написав у своїх соцмережах.
Клімкін зауважив, що в Україні обурюються, коли у США відмовляються визнавати росію державою-терористом або повністю забороняти видачу віз росіянам, і одразу починаємо шукати “зраду”.
«Насправді Захід бере обережний курс на перезавантаження росії. На контрольоване перезавантаження без ескалації. Щонайменше поки що. У випадку з СРСР спрацювало ж», – зазначив ексміністр.
Він додав, що «ми не наївні, щоб проводити історичні паралелі», водночас акцентувавши, що сьогоднішня росія «не пасує до майбутнього світу».
У цьому контексті Клімкін зазначив, що в росії спричинило істерику те, що глава європейської дипломатії Жозеп Боррель назвав її “фашистською”, а відтак їй немає місця у цивілізованому світі.
«Шлях до перезавантаження росії не буде простим. Але він почався. росія для більшості світу вже не держава-переможець у Другій світовій, а фашист-агресор. Тактика може бути різною, але головне результат. Тому відкладаємо “зраду” і беремося за “перемогу”», – закликав дипломат.
Зокрема, Європа вже робить перші кроки, аби “перезавантажити” РФ. Найближчим часом Рада ЄС може офіційно ухвалити рішення про призупинення чинності спрощеного візового режиму з рф
Після того як міністри закордонних справ ЄС під час неформальної зустрічі, яка відбулася 31 серпня у Празі, досягли домовленості істотно ускладнити візові процедури для громадян рф, з такою самою офіційною рекомендацією виступила Єврокомісія. Як повідомлено у пресрелізі цієї інституції, Європейська комісія офіційно запропонувала Раді ЄС призупинити чинність угоди про спрощення візового режиму з російською федерацією.
«Доки росія веде агресивну війну проти України та керується деструктивною зовнішньою політикою, демонструє повну зневагу до порядку, який ґрунтується на міжнародному праві, її не можна кваліфікувати як країну, що відповідає критеріям для запровадження спрощеного візового режиму з ЄС», — ідеться у пресрелізі.
У Єврокомісії наголошують: припинення чинності візової угоди з росією — відповідь на ризики та загрози безпековим інтересам України і національній безпеці країн-членів ЄС, які зростають, що стало наслідком російської воєнної агресії. Призупинення спрощеного візового режиму з рф не означає, що всі консульства європейських країн припинять видавати візи всім росіянам.
Проте якщо Рада ЄС ухвалить рекомендацію Єврокомісії, отримати шенгенську візу громадянам рф стане дуже складно. Процес розгляду візової заявки для них «стане довшим, дорожчим і набагато складнішим». Зокрема, візовий збір зросте з 35 євро до 80 євро для всіх заявників, стандартний кінцевий термін прийняття консульствами рішення щодо візових заявок збільшиться з 10 до 15 днів або до 45 днів в окремих випадках, заявники більше не зможуть без проблем отримати багаторазові шенгенські візи і повинні будуть надати до консульства набагато довший перелік підтверджувальних документів, необхідних для отримання візи.
«росія продовжує порушувати міжнародне право незаконними воєнними діями, вчиняючи звірства щодо українців і підриваючи європейську та глобальну безпеку і стабільність. Ці дії порушують фундаментальні принципи, на яких було укладено угоду про спрощення візового режиму, і суперечать інтересам ЄС та його держав-членів», — заявила єврокомісар з внутрішніх справ Ільва Йоганссон. Вона повідомила, що незабаром Єврокомісія розгляне додаткові інструкції щодо того, як проводити посилену перевірку візових заяв та осіб російських громадян під час перетину кордону з ЄС, залишивши спрощеним в’їзд у шенгенську зону для російських дисидентів і активістів.
«Лояльна візова політика ЄС — це ознака довіри, яку росія повністю підірвала неспровокованою та невиправданою війною проти України», — наголосив єврокомісар з питань просування європейського способу життя Маргарітіс Шінас. Він наголосив, що доки триває жорстока російська війна, яку розв’язав кремль «проти країни-кандидата на вступ до ЄС, російські громадяни не зможуть скористатися перевагами легких подорожей до Європи».