Президент України Володимир Зеленський заявив, що уряду необхідно готуватися до проведення вакцинації українців від коронавирусу – потрібно розробити алгоритм дій, оскільки вона вперше буде такою масовою.

Про це йшлося на селекторній нараді 7 грудня повідомляє прес-служба Офісу президента.

“Ми повинні бути готовими до алгоритмів дій при вакцинації. Держава повинна визначитися, хто буде вакцинуватися першим, скільки пацієнтів зможуть прийняти лікарні за місяць, а головне – допомогти медичним закладам з вакцинацією. Адже таку масову вакцинацію в світі будуть робити вперше”, – сказав Володимир Зеленський.

А прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за минулий тиждень кількість хворих Covid-19 українців зменшилася. Загалом з 30 листопада по 6 грудня було виявлено 89 322 хворих. Для порівняння, на позаминулому тижні було 96 936 хворих.

“Захворіли на 7,6 тисячі осіб менше. При цьому кількість тестувань майже незмінно і коливається в межах 280-290 тисяч тестів щотижня”, – сказав Шмигаль.

На його думку, на ці показники вплинуло введення карантину вихідного дня, а також посилення штрафів за перебування без масок в громадських місцях і транспорті.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що з листопада було додано ще понад 15 000 ліжок для пацієнтів з Covid-19, що мають доступ до кисню. У той же час він зазначив, що деякі області перевиконують план, а деякі – недовиконують його. Серед останніх міністр назвав Дніпропетровську і Донецьку область.

Також Максим Степанов повідомив, що за минулий тиждень було закуплено 66 тисяч тестів на антиген. До кінця року міністерство закупить 1,3 млн таких тестів.

Нагадаємо, за даними РНБО, масова вакцинація в Україні буде не раніше середини наступного року.