Правила і випадки, в яких дозволено припинення газопостачання, прописані в «Правилах поставок природного газу» і «Кодексі газорозподільних систем», передає Корупція.Інфо

Популярне: Зеленський і Вакарчук вже не актуальні? Відома українська співачка збирається в політику і вже зробила першу заяву

  У Національній комісії з державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг розповіли про порядок припинення поставок газу в житлові приміщення.

Порядок припинення поставок газу в житлові приміщення в Україні в 2018 році.

Згідно з правилами, компанії, яка поставляє газ, дозволено припиняти газопостачання житлового приміщення, якщо споживач не оплатив квитанцію за газ протягом 10 днів після терміну, прописаного в договорі. В такому випадку споживачу повинно бути направлено письмове повідомлення з позначкою про вручення, в якому викладається вимога самостійно припинити користування паливом. Компанія спрямовує на об'єкт фахівця для опломбування запірних пристроїв. «При цьому в повідомленні про припинення споживання природного газу постачальник повинен вказати підстави і дату припинення споживання газу. Вона не може наступити раніше, ніж за три дні до дати отримання такого повідомлення », – йдеться в повідомленні НКРЕКУ.

У разі припинення газопостачання, представник компанії повинен оформити відповідний акт у двох примірниках. Один з них залишається у споживача.

Відновити постачання газу компанія повинна після отримання письмової заяви споживача, ліквідації порушень і відшкодування витрат на припинення та відновлення газопостачання. Терміни відновлення поставок палива для міст складають 2, для сільської місцевості – 5 календарних днів.

Випадки, в яких компаніям дозволено припиняти постачання газу в приватні будинки і квартири, прописані в «кодекс газорозподільних систем». Визначено наступні причини:

1. Несвоєчасне або неповна оплата квитанцій за спожитий газ.

2. Відсутність або недостатність підтвердженого обсягу природного газу по об'єкту споживача.

3. Заява споживача про припинення газопостачання житлового приміщення.

4. Відмова клієнта від безкоштовної установки індивідуального лічильника газу.

5. Неповернення оператору ГРМ заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу або розірвання договору розподілу природного газу.

6. Несанкціонований паркан газу або втручання в засоби вимірювальної техніки.

7. Несанкціоноване відновлення споживання газу.

8. При аварійному стані газорозподільної системи або ліквідації наслідків аварії.

9. Наявність заборгованості за несанкціонований відбір газу з ГРМ.

Українським законодавством передбачено, якщо споживач відновив газопостачання без дозволу, то газопостачальній компанії дозволено припинити постачання енергоресурсу від'єднавши газові мережі споживача від газорозподільної системи (ГРС).