Маріуш Блащак — міністр оборони Польщі закликає людей вступати до лав Сил територіальної оборони.
Під час святкування Дня територіальної оборони у Ряшеві Блащак звернувся до тих, хто ще не визначився з професією, з закликом долучитись добровольцем до армії.
«Якщо вони хочуть пов’язати свою професійну діяльність з військовою службою, хочуть бути солдатами, приєднатися до Сил територіальної оборони або оперативних сил. Насправді варто служити Польщі», — цитує Polskie Radio слова міністра.
Наразі у теробороні Польщі служать 37 тис. осіб.
Церемонію у Ряшеві відвідав також міністр оборони Естонії Ханно Певкур. Блащак нагадав, як у 2021 році солдати з Естонії та Великої Британії прийшли на допомогу Польщі.
«Тоді ми разом побудували перший тимчасовий паркан на кордоні з Білоруссю. Сьогодні це вже постійна загорожа», — сказав міністр оборони Польщі.
Додамо, днями стало відомо, що у Польщі повідомили про чергову спробу силового перетину кордону з Білоруссю мігрантами.
Про чергові провокації на кордоні повідомили у польському Міноборони в Twitter
«Атаки на польському кордоні, здійснені Білоруссю, мали дестабілізувати ситуацію в Польщі та загрожувати безпеці поляків. Завдяки посиленню присутності на кордоні план Росії та Білорусі провалився», — йдеться у повідомленні.
Часто такі спроби мігрантам вдаються, за підтримки білоруських прикордонників.
Ситуація на польсько-білоруському кордоні залишається напруженою ще з 2021 року, коли різко зросла кількість спроб нелегального перетину кордону з білорусі до Польщі.
З початку 2023 року Прикордонна служба зафіксувала понад 12 тисяч спроб незаконного перетину кордону з білорусі до Польщі.
Тільки за вересень цьогоріч було зафіксовано 195 спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону.
«Напади на польський кордон, вчинені Білоруссю, мали на меті дестабілізувати ситуацію в Польщі та загрожувати безпеці поляків. Завдяки посиленій присутності Війська Польського на кордоні план Росії та Білорусі провалився», — підкреслили в міністерстві.
Польське військове відомство підкреслило, що солдати Польської Армії вже протягом двох років беруть участь у підтримці Прикордонної служби та поліції у відбитті гібридних атак на кордон.
Подібні навали відбуваються періодично. Нещодавно кордон Білорусі хотіли перетнути 34 людини. Це продовжиться, поки триватиме вторгнення Росії на території України.
Провокації почалися ще тоді, коли Росія лише нагнітала ситуацію та планувала напад, тобто ще з 2021 року. Подібні дії слугували своєрідним відволікаючим фактором.
На кордоні з Білоруссю — вже збудовано 206 кілометрів захисного бар’єру.
Про це повідомляє представниця польської прикордонної охорони Ганну Михальську.
«На кордоні з Білоруссю введено в дію вже 206 км бар’єру, оснащеного відеокамерами та датчиками руху», — розповіла вона.
Будівництво мали завершити влітку, коли річка Нарев повернеться у своє русло та підтоплення території зійдуть нанівець.
Захисний мур, що складається з металевої сітки, повинен захистити територію Польщі від проникнення нелегальних мігрантів з Білорусі. До введення в систему камер співробітники прикордонної охорони на ніч не могли назвати точну кількість порушників у групах, які намагалися потрапити до Польщі. Тепер завдяки системі моніторингу чисельність людей у групі можна точно визначити.
Польща почала будувати стіну на кордоні з Білоруссю через наплив великої кількості мігрантів, спровокованого політикою білоруського диктатора Олександра Лукашенка.