Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкладає остаточне рішення щодо того, чи надавати Україні високоякісні танки для війни проти Росії.
Про це повідомляє Politico з посиланням на чотирьох людей, знайомих з обговореннями.
План, запропонований віцеканцлером і міністром економіки Робертом Габеком і міністром закордонних справ Анналеною Бербок, передбачає постачання близько 100 танків.
Рішення з цього питання спочатку очікувалося цього тижня. Але зараз все перебуває в підвішеному стані, оскільки канцлер соціал-демократів — на розчарування його партнерів по урядовій коаліції — стверджує, що Німеччині слід спершу досягти спільної позиції із західними союзниками з цього питання, перш ніж постачати таке важке військове обладнання.
“Я вважаю, що це саме те питання, де було б серйозною помилкою для Німеччини взяти особливу роль і особливий шлях” – сказав Шольц, наполягаючи на тому, що Німеччина не повинна діяти у поставках танків швидше ніж союзники.
Міністри закордонних справ країн НАТО обговорювали військову підтримку України у середу та четвер, але не представили жодної конкретики щодо поставок танків.
Раніше німецькі чиновники виключали доставку більш складної західної військової техніки, як-от танки, до Києва, стверджуючи, що на навчання українських солдатів користуватися нею знадобляться тижні чи місяці.
Але оскільки виявилося, що війна, швидше за все, триватиме довше, офіційні особи кажуть, що вони почали розглядати можливість бойових поставок, які Україна могла б використовувати на більш пізньому етапі, зазначає видання.
У той час як чеський уряд, як повідомляється, вже надіслав Україні танки радянських часів і бронетранспортери, ідентичні моделям, які вже використовує українська армія, німецькі танки знаменують новий рівень західного важкого озброєння у війні.
Німеччина зокрема розглядає можливість відправки легких танків Marder — бронетехніки, оснащеної протитанковими ракетами. Німецька оборонна компанія Rheinmetall повідомила, що може надати 100 таких танків, які зараз стоять на території фірми.
Політики також обговорюють, чи зможе Берлін аналогічним чином постачати Україні свої важкі бойові танки світового класу Leopard.
“У Rheinmetall, як повідомляється, є не тільки Marder, але й більш важка зброя”, – сказав голова європейського комітету Бундестагу Антон Хофрейтер із партії “Зелені”.
Україні необхідна сучасна зброя, яку використовують країни НАТО, замість радянської.
Україна має якнайшвидше отримати зброю, яку використовують країни НАТО.
Про це йдеться у зверненні міністра оборони України Олексія Резнікова до держав-партнерів України.
“Ми хочемо якнайшвидше звільнити захоплені ворогом території. Адже увесь світ бачив, які звірства вчинила російська армія в Бучі та інших передмістях Києва. Треба врятувати наших людей від геноциду. Для цього нам потрібна інша зброя. По-перше, необхідні системи протиповітряної оборони та бойові літаки, щоб захистити наших громадян і нашу армію від ракет та ударів авіації. По-друге, нам потрібна далекобійна зброя. Йдеться про Long-Range Artillery Missile complexes, РСЗО та важку артилерію. Це дозволить тримати ворога на відстані, не підпускаючи його до наших міст”, – наголосив очільник Міноборони.
По-третє, за його словами, Україні потрібні танки та бронетехніка, щоб прорвати оборону окупантів та звільнити захоплені території.
“По-четверте, нам потрібні протикорабельні ракети. Щоб знищити ворожий флот і деблокувати порти на Чорному морі. Адже без портів ми не зможемо торгувати, у тому числі – продовольством. Що спричинить глобальну продовольчу кризу. По-п’яте, нам потрібні розвідувальні та ударні безпілотники”, – пояснив міністр.
При цьому, як підкреслив Резніков, є дуже важливий нюанс: раніше Україна робила акцент на отриманні зброї радянських зразків.
“Це логічне рішення, адже ця зброя може одразу йти у бій, ми вміємо її використовувати. Вона швидко посилить оборону в критичний період. Але потрібної нам радянської зброї небагато. Часто вона у неналежному стані, адже виготовлена 30-40 років тому. Для неї недостатньо боєприпасів. За таких умов отримана нами радянська зброя посилить Україну лише на короткий час. Тому Україна має якнайшвидше отримати зброю, яку використовують країни НАТО. Це найкраще рішення з багатьох міркувань”, – сказав міністр.
Він запевнив, що українські військові дуже швидко опанують нову зброю.