Пенсійний стаж розраховується тільки за даними персонального обліку в Пенсійному фонді, але існує маса особливих ситуацій, при яких потрібно розуміти, як підтвердити свій трудовий стаж, передає Корупція.Інфо
Є ті, хто працював за кордоном або у дружин офіцерів були переїзди по гарнізонах, а певна категорія громадян трудилася, відбуваючи покарання
Відповідно до законодавства України період проживання дружин офіцерів, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців-надстроковиків з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю, може бути включений до страхового стажу при оформленні пенсії. Підставою для цього служать довідки, видані командирами військових частин, військово-навчальних закладів, підприємств, установ і організацій в порядку, визначеному Міноборони.
Як підтвердити стаж особам, які працюють за кордоном?
Стаж роботи громадян України за кордоном підтверджується документами, легалізованими відповідно до законодавства. Виняток становить робота на території колишнього СРСР і держав, з якими у Радянського Союзу були укладені угоди про соціальне забезпечення, до укладення відповідних двосторонніх угод з Україною.
Трудовий стаж засуджених, за час відбування покарання
Термін утримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та час перебування на примусовому лікуванні підтверджується довідками МВС і зараховується до пенсійного (страхового) стажу при наявності: документів про реабілітацію; довідки суду про прийняття виправдувального вироку; довідки суду, прокуратури, досудового слідства про закриття кримінального провадження.
Робота засуджених підтверджується довідкою МВС і довідкою про сплату страхових внесків до ПФ.
Популярне: Нацгвардія і військова техніка: у центрі Києва масштабний мітинг