Відповідна реформа була презентована сьогодні на засіданні уряду, передає Корупція.Інфо

Так, згідно із запропонованими змінами, мінімальну зарплату для українців пропонується підвищити вдвічі – до 3200 грн.

"Ми сьогодні виходимо з ініціативою підвищення МЗП у два рази – до 3200 грн. З 1 січня жоден працюючий українець не повинен отримувати зарплату менше 3200 грн, і якщо говорити про купівельну спроможність МЗП, то фактично ми відновлюємо рівень 2013 року", – сказав  глава уряду Володимир Гройсман.

За його словами, ця ініціатива попередньо обговорювалася з президентом, представниками фракцій коаліції. "Тому я хочу презентувати цю ідею як спільну пропозицію уряду, коаліції і президента", – сказав прем`єр.

У зв`язку з цим він доручив Мінфіну і Мінсоцполітики ще раз перепровірити усі розрахунки і підготувати бюджет до другого читання з врахуванням цієї ініціативи.

"Наш попередній аналіз  і консультації з провідними експертами економістами показує, що це рішення матиме суттєвий вплив на економічну ситуацію в цілому за рахунок стимулювання внутрішнього попиту. Доручення Мінекономіки проаналізувати сценарії", – сказав Гройсман.

15:41. Розенко: Зростання мінімальної зарплати з 2017 року не вплине на розмір субсидії

Зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень не вплине на розмір субсидії, призначеної в опалювальному сезоні 2016-2017 років

Про це журналістам після засідання Уряду заявив віце-прем'єр-міністр України  Павло Розенко.
Він пояснив, що для розрахунку розміру субсидій у цьому опалювальному сезоні враховуються доходи за минулий – 2015 – рік.

"Тому в цьому році, для людей, які отримують субсидії, це буде позитивний момент, у них просто з'являться додаткові кошти", – сказав він.

За словами Павла Розенка, корекція розміру субсидій з урахуванням підвищення заробітних плат буде проводитися вже в наступному опалювальному сезоні.

"Очевидно, що вже з наступного опалювального сезону люди будуть отримувати трошки менші субсидії, але їх достаток буде рости. Ми потроху будемо балансувати цю модель за рахунок збільшення доходів громадян ", – заявив віце-прем’єр, додавши, що в наступному році не передбачається збільшення ціни ні на газ, ні на житлово-комунальні послуги.

13:48. Уряд хоче "відв'язати" зарплати чиновників від мінімалки

Кабінет міністрів має намір внести на розгляд Верховної Ради законопроект, яким пропонуватиме народним депутатам "відв'язати" зарплати чиновників від мінімальної заробітної плати

Про це журналістам заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.
"Якщо ми хочемо реально та серйозно підняти мінімальну заробітну плату, потрібне політичне рішення парламенту, щоб "відв’язати" мінімальну заробітну плату від окладів високопосадовців. Це, до речі, буде дуже цікавим тестовим завданням для народних депутатів", – сказав Рева.

13:14. У Кабміні запевняють, що підвищення зарплат не збільшить ціни

Зростання мінімальної зарплати не призведе до інфляції

Про це заявив віце-прем’єр міністр Павло Розенко.

"Зростання (цін, – ред.) можливе лише тоді, коли ці кошти не підтверджені розрахунками. Баланс держбюджету не буде змінений,  бюджет буде збалансований, це планові неінфляційні виплати, які жодним чином не призведуть до збільшення цін в Україні", – зазначив Розенко.

12:59. Розенко: Підвищення мінімальної зарплати зріже субсидії

Наступного року українці будуть отримувати менші субсидії на житлово-комунальні послуги

Йдеться про частину сімей, дохід яких зросте із підвищенням мінімальної заробітної плати,  повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

"Кількість людей, які отримають субсидію – а ціни на комунальні послуги зафіксовані – матимуть більші доходи. Але люди будуть отримувати трошки менші субсидії", – зазначив він і запевнив, що в цьому опалювальному сезоні розмір субсидій вже не будуть перераховувати. 

11:31. Гройсман озвучив прожитковий мінімум на 2017 рік

Прожитковий мінімум у 2017 році становитиме 3200 грн

Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Ми з вами затвердили продуктовий споживчий кошик, чого не могли зробити 15 років. У 2017 році він буде дорівнювати 3200 грн. Це означає, що ми вперше за 25 років незалежності мінімальна зарплата дорівнює реальному, юридичному прожитковому мінімуму. Цього в Україні не було ніколи. Люди завжди жили за межою можливого. Вони вдвічі менше отримували коштів, ніж мінімально необхідно для життя", – сказав він.

11:29. Гройсман пообіцяв соціальну справедливість у підвищенні зарплат

Для підвищення мінімальної зарплати на певний відсоток, треба на цей же процент піднімати і високі зарплати деяких чиновників, отже, треба позбутися такої несправедливості

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду.
"Наприклад, в будь-якому органі влади, де великі чи середні зарплати, до 20 тис. грн, то для того, щоб підняти МЗП на 150 грн – іншому чиновнику автоматично на цих же 10 відсотків треба підняти зарплату. Це відсутність соціальної справедливості". Тому відв’язування МЗП від нарахувань на зарплату буде відповідати соціальній справедливості", –  пояснив прем’єр.

11:20. Гройсман: Праця українців недооцінена

Очільник уряду Володимир Гройсман вважає, що робота українців недооцінена, тому Кабмін проведе реформу оплати праці, що підвищить купівельну спроможність громадян

"Я говорив про те, що праця українців недооцінена, особливо важко українцям в часи анексії Криму та російського вторгнення.  Я обіцяв, що ми розпочнемо реформування системи оплати праці. Ми працювали декілька місяців і сьогодні я можу сказати – ми знайшли рішення", – сказав Гройсман.

Він також додав, що таким чином уряд відновить купівельну спроможність мінімальної зарплати на рівні 2013 року.

"З 1 січня жоден працюючий українець не повинен отримувати зарплату менше 3200 грн, і якщо говорити про купівельну спроможність МЗП, то фактично ми відновлюємо рівень 2013 року… Менше 3200 ніхто в Україні заробляти не буде. 3200+ – бдь ласка", – заявив глава уряду.

11:19.  Гройсман: Підвищення зарплат детінізує українську економіку

Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман переконаний, що підвищення мінімальної зарплати сприятиме детінізації української економіки

"Ми прорахували, що цей крок в числі інших наслідків матиме суттєвий вплив на детінізацію української економіки. Ми моделювали різні значення величини МЗП і наші попередні розрахунки показують, що новий рівень МЗП не порушить баланс зведеного бюджету", – сказав Гройсман.