Міністерство енергетики в результаті моніторингу роздрібного ринку газу, проведеного відповідно до доручення прем’єр-міністра, узагальнило проблеми на ньому і запропонувало варіант їх вирішення.
Про це повідомив в Facebook т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко
“Відповідно до доручення прем’єр-міністра України Міністерство енергетики зі свого боку закінчило моніторинг роздрібного ринку газу. Ми показали проблеми на цьому ринку.
Ми показали вразливість споживачів до зловживань на цьому ринку, так само як вразливість споживачів і до стрімкого зростання ринкових цін “, – написав він.
“Субсидії є механізмом державної допомоги тим, хто не може платити справедливу ринкову ціну.
Але субсидії не вирішують проблему уразливості споживачів до зловживань на ринку природного газу, коли споживачі платять ціну вище справедливого ринкового рівня. Так само субсидії не вирішують проблему уразливості споживачів до значного і стрімкого збільшення ринкової ціни “, – додав Вітренко.
За його словами, Міненерго запропонувало варіант вирішення цієї проблеми, зараз він обробляється з іншими міністерствами.
“Починаючи з понеділка я буду більш детально інформувати вас про прогрес з вирішенням цієї проблеми”, – зазначив т.в.о. міністра.
Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив новопризначеному в.о. міністра енергетики Юрію Вітренко спільно з Антимонопольним комітетом України (АМКУ) провести аудит складових цін на газ для побутових споживачів (населення), яка в січні 2021 року має піднятися на 14%.
“Необхідно провести аудит формування тарифів і зниження тих складових тарифу, які є несправедливими і невиправданими з точки зору ринку. Це стосується і питання тарифу на транспортування газу і газових коефіцієнтів”, – йдеться в повідомленні.
“Також Міненерго до 25 січня 2021 повинен представити на розгляд уряду і РНБО оновлений паливно-енергетичний баланс України. Оновлення балансу має показати всім українцям, що уряд розуміє проблеми галузі і шукає компроміс між соціальною складовою і інтересами бізнесу”, – додав Шмигаль.
Також прем’єр повідомив, що “Нафтогаз” пропонує до продажу для побутових споживачів природний газ за однією з найнижчих цін на ринку. У зв’язку з цим Денис Шмигаль сам подав заявку на обслуговування в державній компанії.
“Нещодавно я особисто подав заявку на зміну постачальника газу, зробив це онлайн за кілька хвилин, і порахував, що економія для мого домогосподарства складе близько 30%. Сьогодні у нас ринок і різні постачальники газу пропонують різні ціни. На щастя, сьогодні дуже оперативно і легко, наприклад, через додаток Приват24 або на сайті “Нафтогазу” можна дуже швидко реєструвати заявки на зміну договору”, – зазначив Шмигаль.