Житомирщина може направити до кордону з Білоруссю 2500 людей. Якщо виникне потреба, вони допомагатимуть військовим та прикордонникам. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко
“Взяв участь у важливій нараді щодо ситуації на кордоні та додаткових заходів із запобігання проникнення нелегальних мігрантів з території Республіки Білорусь, під головуванням Секретаря Рада національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
Секретар РНБО наголосив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні. За його словами, за даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі знаходиться «вже близько 16 тисяч осіб – так званих біженців».
Проблеми, якими зараз стикнулися наші партнери з Республіки Польща, можуть торкнутися й суміжних з Білоруссю 5 областей України, зокрема і Житомирщини. Адже протяжність державного кордону України з Білоруссю на території нашої області складає понад 250 км.
Саме тому наша область, як і Україна в цілому заздалегідь готується ефективно протидіяти можливому проникненню нелегальних мігрантів з території сусідньої держави. На сьогодні, охорону кордону здійснює 9 прикордонний загін силами 3 відділів прикордонної служби.
За інформацією прикордонників обстановка на ділянці кордону на території Житомирської області залишається контрольованою, суттєвих змін за останній час не відбулося. Вже проаналізовано найбільш вірогідні пункти перетину нелегальними мігрантами ділянок державного кордону.
Проведено координаційні наради за участі прикордонників, представників Нацполіції та Нацгвардії. Визначено сили та засоби, які можуть бути направлені для підсилення охорони кордону у разі виникнення такої необхідності. Прикордонні підрозділи можуть бути підсилені резервами Держприкордонслужби, Національної Гвардії, Збройних сил України та Національної Поліції.
Загалом для охорони кордону на території області є можливість спрямувати понад 2,5 тисячі осіб. Вже проведені зустрічі з керівництвом відповідних громад, які будуть надавати допомогу нашим військовим та прикордонникам у разі такої потреби.
Отже, маємо діяти абсолютно скоординовано та виважено, й дотримуватись державницької позиції. Й, звичайно, бути готовими до протидії терористичним й диверсійним загрозам”, – написав Бунечко.
Нагадаємо, відбувається це на фоні відвертої ескалації ситуації на польсько-білоруському кордоні.
У Польщі за минулу добу зафіксовано 223 спроби мігрантів незаконно перетнути польський кордон з території Білорусі. Польська влада винесла рішення про депортацію з території країни 77 нелегалів, повідомила прикордонна служба у Twitter.
У повідомленні наголошується, що в Дубичі-Церківні та Колонії-Клюковичі зроблено дві спроби силового перетину кордону.
Окрім цього, у твіті міністерства оборони Польщі повідомляється, що в ніч проти 14 листопада мігранти, які намагалися прорватися через польський кордон, закидали силовиків камінням.
Пізніше надійшли повідомлення, що один камінь потрапив до шолома прикордонника. Сила удару була така велика, що шолом розколовся. За іншої спроби перетину кордону близько 50 нелегалів зуміли зруйнувати частину прикордонних загороджень. Затримано 22 мігранти, які намагалися прорватися на територію Польщі. Усі вони виявилися громадянами Іраку.
Міністерство оборони Польщі також повідомило у Twitter про провокації з боку білоруських силовиків.
“Вчора провокацій білорусів побільшало. У районі Шудзялово співробітники білоруських служб двічі закидали камінням польських солдатів. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав”, – йдеться у повідомленні.