Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. З’ясувалося, що Велика Британія прагне посилити військову підтримку.

Про це йдеться у заяві міністра. Зокрема, Джонсон висловив своє захоплення хоробрістю України. Також міністр чітко заявив, що Велика Британія прагне посилити військову, економічну та дипломатичну підтримку Україні.

Він зазначив про свій намір просувати інтереси України на зустрічах НАТО і G7, а також у майбутніх двосторонніх відносинах з ключовими союзниками та попросив президента оцінити військові потреби України перед обличчям російської агресії.

Прем’єр-міністр окреслив постійне зобов’язання Великої Британії співпрацювати з міжнародними партнерами для координації підтримки зміцнення самооборони України. Лідери також обговорили переговори, які тривають, і Прем’єр-міністр підтвердив свою тверду підтримку позиції України. Все для того, щоб допомогти покласти край цій жахливій війні.

Обидва лідери підкреслили важливість санкцій для тиску на Путіна, а також засудили огидні напади на невинних мирних жителів після жахливих вибухів у Маріуполі. Окрім того, вони домовилися ще більше активізувати пряме спілкування в найближчі дні.

Зауважимо, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розглядає можливість поїздки до Києва, щоб продемонструвати підтримку Україні у повномасштабній війні, яку розв’язала Росія.

Повідомляється, що він попросив чиновників вивчити доцільність та цінність поїздки в українську столицю для переговорів із президентом Володимиром Зеленським. При цьому співробітники служби безпеки нібито сильно нервуються через таку перспективу.

Наразі прем’єр визначає доцільність поїздки.

Джерела в Вайтголлі повідомляють, що пан Джонсон хоче виконати свій план, якщо він виявиться корисним. Тому відкинувши міркування безпеки, які дуже значними, питання полягає в тому, чи зможе він добитися чогось більшого при особистому візиті, чи це буде просто демонстрація солідарності?

Варто зазначити, що Великобританія одним із найпотужніших союзників України у підтримці в часи повномасштабного вторгнення РФ. Також вона оголосила, що припинить купувати російську нафту до кінця 2022 року.