За два з половиною роки президенства Зеленського він ще не втрапляв у гучні корупційні скандали. Про це пише блогер Євген Прокопишин.
«Все таки, що не кажіть, а Президент у нас зараз — БЕЗДАРЬ…
Тільки вдумайтесь: за 2.5 роки при владі він ЖОДНОЇ КОПІЙКИ НЕ ВКРАВ, навіть дружині на нову шубу…
ЖОДНОГО звинувачення в корупції навіть від опонентів за 2.5 роки…
А найбільшими «гріхами» Зеленського виявились 2 історії за 2012-15 роки (задовго до політики), коли він спочатку вберігаючи свій бізнес від можливого рейдерства в часи Януковича реєстрував його через офшори (які є абсолютно ЗАКОННИМИ, і так робив і робить майже весь бізнес від середнього і вище) і коли Порошенко з Гонтаревою влаштували «банкопад», а Курченко втік на РФ, то Зеленський ШУКАВ можливості врятувати свої 300 тис дол (депозит) у банку Курченка, його юристи ШУКАЛИ законні варіанти, в тому числі вивчали і не законні варіанти, але в результаті так нічого і не знайшли і Зеленський втратив ті гроші…», – наголошує він.
Та далі продовжує:
«І от зараз «самі чесні ЗМІ» (при чому не українські, а ті, які фінансуються з США і ЄС – «Радіо свобода», «Українська правда» та «Слідство інфо») проводять «розслідування» по цих старих історіях намагаючись НУ ХОТЬ ЩОСЬ накопати на чинного Президента, але все ніяк… Біднесенькі…», – підкреслює блогер.
«От я і кажу: Президент, на якого немає НІЧОГО (як наприклад є на того ж Байдена) – просто БЕЗДАРЬ, навіть вкрасти нічого не може, одні якісь дороги, мости, школи та лікарні будує, тьху…
P.S. Пропоную Офіс Президента України взяти на роботу Петра Порошенка і Юлію Тимошенко, щоб набратись «правильного політичного досвіду» і вкрасти бодай пару млн грн Першій Леді на нову шубу і не позоритись оце так…», – у завершенні пише Прокопишин.
Нагадаємо, що Компанії-боржники Брокбізнесбанку під час його ліквідації підписували з Володимиром Зеленським і Сергієм Шефіром угоди, аби вивести з-під застави вартісне майно. Такі угоди мали б допомогти Зеленському й Шефіру отримати свої депозити в обхід законної процедури.
Про це йдеться у розслідуванні “Зеленський, Шефір і банк Курченка” проєкту “Схеми”. Йдеться про період часу ще до того, як Зеленський став президентом, а Шефір – його першим помічником.
У свою чергу перший помічник президента Сергій Шефір у коментарі “Схемам” зазначив наступне:
“У нас не було часу займатися юридичними питаннями. І ми комусь віддали право займатися нашими юридичними питаннями. Піднімуть цей договір – я згадаю”, – наголосив він.
Зазначається, що подібні “взаємозаліки” між великими вкладниками та позичальниками фінустанови-банкрута є незаконними, оскільки порушують визначену процедуру й черговість виплати відшкодування якомога більшій кількості вкладників банку, що луснув.
При виведені з-під застави активів Фонд гарантування вкладів втрачає можливість продати на аукціоні майно банку, а саме за рахунок коштів, отриманих від таких продажів, виплачуються відшкодування вкладникам.
З іншого боку – мотивація врятувати хоча б частину своїх значних вкладів цілком логічна і зрозуміла, бо система не давала шансів повернути гроші. І Сергій Шефір про це каже прямо:
«А взагалі, тоді взагалі не було шансів отримати ці депозити. Бачите, така система, коли ось так може пропасти депозит абсолютно білих грошей. І все».
Як змінилася ситуація тепер, коли Зеленський став президентом, а Шефір – його першим помічником? Чи стали більш захищеними клієнти фінансових установ на випадок, якщо «банкопад-2014» повториться? Поки що ні. Гарантована сума так само складає 200 тисяч гривень. Ситуація може змінитися на краще до 2023 року.
– Чому він досі не проголосований, чому тільки зараз до цього прийшли? – запитав журналіст «Схем» у Гетманцева.
– Що значить: зараз тільки прийшли до цього? Ми в вересні його рекомендували…– відповів депутат.
Тож, можливо, у майбутньому вкладники українських банків отримуватимуть втричі більшу суму, ніж ту, на яку могли розраховувати Шефір і Зеленський у 2014-му, а взаємозаліки залишаться у минулому.