Українські війська влучно знищили спостережний пункт ворога на одному з островів дельти Дніпра.

Контрнаступ Сил оборони на півдні триває, українські війська продовжують контрбатарейну боротьбу.

Про це повідомляє пресслужба оперативного командування “Південь” у неділю, 9 липня.

“Обстановка в зоні відповідальності залишається складною. Продовжуємо контрбатарейну боротьбу. Ворог намагається втриматися на зайнятих позиціях, щоб не допустити просування Сил оборони”, – йдеться у дописі.

Зазначається, що протягом цієї доби до 60 зменшилась кількість артилерійських обстрілів противника по позиціях ЗСУ, втім, по мирних населених пунктах випущено близько 360 снарядів.

В рамках виконання вогневих завдань українськими ракетно-артилерійськими підрозділами у зоні відповідальності “Південь” за добу зменшено вороже військо на:

37 окупантів,
2 крупнокаліберні гармати типу “Гіацинт” і “Мста-Б”,
2 човни,
самохідну вогньову установку ЗРК “Бук”,
станцію радіоелектронної боротьби,
5 одиниць авто-бронетехніки.
Окрім того, влучно знищено спостережний пункт на одному з островів дельти Дніпра.

У Міністерстві оборони України заявили, що втрати Росії на південному напрямку фронту набагато вищі, ніж втрати ЗСУ.
Як повідомила заступник міністра борони Ганна Маляр у Telegram, російських окупантів там гине в 5,3 рази більше, ніж українських військових.

За її словами, на півдні Сили оборони України продовжують наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Скрізь тривають гарячі бої.

Маляр зазначила, що українські захисники закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

“Крім того наші оборонці фактично перемолочують там зараз техніку та озброєння ворога, знищують склади зброї, вражають місця компактного знаходження російських військових – відчутно зменшуючи таким чином наступальні та оборонні спроможності ворога. Через значні втрати ворога у живій силі на Півдні деякі ворожі підрозділи відмовляються від участі у бойових діях. Співвідношення безповоротних втрат на Півдні – 1 до 5,3. Тобто у ворога на Півдні гине військовослужбовців у 5,3 рази більше ніж у нас”, – заявила заступник міністра оборони.

Разом з тим, вона поінформувала, що на Бахмутському напрямку на південному флангу є просування по декількох ділянка – більше кілометра, на північному флангу бої без зміни положень.

“В самому Бахмуті ворог фактично у пастці. Наші війська максимально ускладнили пересування ворога та унеможливили вихід. Тривають обстріли з обох сторін”, – написала Маляр.

На Півдні російські загарбники перебувають в тривожному очікуванні потужного удару від ЗСУ. Разом з тим окупанти дещо зменшили інтенсивність обстрілів завдяки роботі Сил оборони.

Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк назвала ситуацію на Півдні досить складною. Про це вона сказала в етері телемарафону 9 липня.

За словами Гуменюк, окупанти даремно вишукують, звідки їм чекати максимального удару від ЗСУ. Через це загарбники намагаються обстрілювати всі населені пункти вздовж лінії фронту. Вони скидають керовані авіаційні бомби на Бериславському напрямку. Росіяни нищать заклади освіти та житлові будинки. На щастя, обійшлося без жертв.

Однак інтенсивність обстрілів трохи зменшилася. Керівниця пресцентру ОК “Південь” припускає, що це сталося завдяки успіхам ЗСУ.

Цілком імовірно, через те, що наша робота по складах з боєприпасами минулого тижня була результативною, – пояснила вона.