Магістральний газопровід із Росії "Північний потік-2" буде добудований.
Таке переконання висловив політолог-міжнародник Борис Тизенгаузен.
"Це абсолютно збитковий для Росії проект. Його мета – зробити Німеччину залежною, зробити її газовим хабом. І через Німеччину роздавати газ і зробити більш залежними від російських енергоресурсів інші європейські країни.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
На жаль, цей проект буде добудований. Зараз ми бачимо тільки заяви, хоча труби по дну Балтійського моря вже прокладаються. Навіть якщо будуть ухвалені санкції по відношенню до компаній, які будують, Росія добудує", – сказав Тизенгаузен.
Він пояснив, що резолюція Європарламенту, який назвав "Північний потік-2" загрозою європейській енергетичній безпеці, не обов'язкова до виконання. І німці не відмовляться від бонусів у вигляді дешевого газу.
"Навіть якщо буде реалізований "Північний потік", то українська газотранспортна мережа все рівно буде потрібна Російської Федерації. Тому що "Північний потік-2" не може виконувати програму по швидких змінах, наприклад сезонних.
У нього є певна потужність, на яку він буде працювати. А ось різко, протягом тижня подати газ в Європу можна тільки за рахунок української газотранспортної системи і наших газових сховищ", – пояснив Тизенгаузен.
Додамо, що помічник держсекретаря з питань енергоресурсів Френсіс Феннон заявив, що США виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік – 2", так як вважають його політичним інструментом, а не комерційним проектом.
Феннон розповів, що "Північний потік – 2" є одним з проектів, який може дозволити РФ при поставках газу обійти Україну і отримати прямий доступ до найбільших ринків Європи.
З його слів, проект "Турецький потік", який йде через Чорне море також є політичним інструментом.
"З огляду на російські агресивні дії, зараз відповідний час, щоб cфокусувати увагу на цю проблему", – підкреслив Феннон.
Також він додав, що зараз США продовжують підтримувати диверсифікацію джерел поставок енергоресурсів в Європу, серед яких і альтернативні джерела енергії.