Німеччина продовжує зволікати з передачею Україні танків Leopard 2. Шольц зауважив, що очікує на перший крок від США. У Білому домі вже на це відреагували.
Під час брифінгу момент передачі танків Україні прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П’єр. Вона зазначила, що кожна країна повинна самостійно визначатися з рішенням, яке вона ухвалить.
Речниця Білого дому озвучила позицію Джо Байдена. Його думка проста: кожна держава та партнер повинна самостійно ухвалювати рішення щодо передачі Україні зброї.
Президент Джо Байден вважає, що кожна країна має схвалювати свої власні суверенні рішення про те, які кроки щодо допомоги у сфері безпеки вони можуть робити і яку техніку вони можуть надавати Україні, – підкреслила вона.
Напередодні стало відомо про чергову умову, яку висунув Олаф Шольц. За його словами, після її дотримання Німеччина передасть Україні танки Leopard 2. Мовиться про те, що спочатку США повинні надати нашій державі танки Abrams.
Мовляв, щойно Україна отримає американські танки, то у ФРН дадуть “зелене світло” на передачу своїх. Зауважимо, що вже 5 країн готові надати нам Leopard 2, але не можуть цього зробити. А все тому, що німецьку зброю без погодження федерального уряду ніхто просто так віддати не має права.
Зауважимо, що в Європарламенті на Шольца очікував тиск від парламентарів. Вони закликали Німеччину не гальмувати процес оснащення України зброєю. Канцлера попрохали передати нам танки. Але він від відповіді вирішив ухилитися.
Нагадаємо, що на Шольца тиснуть навіть всередині країни. А він усе продовжує гнути свою лінію з обережності. Її він обрав, як зазначав раніше, щоб не спричини ескалацію війни, розв’язаної Росією проти України.
Але за понад 10 місяців весь світ побачив, що самої лише боротьби України проти Росії достатньо, щоб ворог здійснював ескалацію. Тож маємо надію, що дуже швидко Шольца страхи відпустять і наша держава отримає Leopard 2 не лише від Німеччини, а й інших міжнародних партнерів.
Також зазначимо, що депутати Європарламенту 18 грудня затвердили щорічний звіт за 2022 рік про реалізацію Спільної політики безпеки та оборони. Вони закликали до “негайного розгортання в Україні сучасного озброєння і систем протиповітряної оборони”, повідомляє 24 канал.
У Європарламенті наголосили, що Україна захищає свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів і терміново потребує військової допомоги та важкого озброєння для перемоги у війні.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав, що він та партнери вирішили змінити стратегію й підтримувати Україною не лише фінансово, гуманітарно, але й безліччю озброєння. Тим часом він не сказав, що чи передасть Німеччина нам танки Leopard, ухилившись від відповіді.
США тут, звісно, №1, але за ними йдуть Велика Британія та Німеччина. І ми будемо продовжувати велику підтримку. Ми постачаємо ефективну артилерію, зокрема гаубиці PzH 2000, ракетні системи MLRS, які є дуже ефективними в цій війні і допомагають Україні захистити територіальну цілісність і суверенітет. І ми будемо продовжувати робити це, – сказав Шольц.
Він заявив, що Німеччина вже поставила до України багато озброєнь для протиповітряного захисту, зокрема Gepard й IRIS-T. Також разом з партнерами Берлін допоміг ЗСУ бойовими машинами Bradley і Marder.
Це наша стратегія. Ми працюємо разом із друзями й партнерами і не маємо наміру робити що-небудь самостійно. Як я вже говорив, ми будемо робити це стільки, скільки знадобиться. Але при цьому ми не повинні допустити, щоб це перетворилося на війну Росії проти НАТО, – сказав Шольц.
В цілому канцлер вкотре додав, що Німеччина не має наміру діяти самостійно, лише в координації з союзниками.