Судову реформу в Україні вперше буде доведено до кінця.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив у щорічному посланні до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Боротьба з корупцією – це й справедливий і незалежний суд. Судова реформа в Україні. Тут пишатися поки що нічим. Ми тільки на початку шляху. Ми лише проголосували перші два закони. Судову реформу в Україні розпочато не вперше. Але вперше її буде доведено до кінця”, – сказав глава держави.

Він подякував усім народним депутатам, які проголосували за цю реформу, а також тим суддям, які готові впроваджувати її в життя, і міжнародним партнерам, які підтримують Україну на цьому шляху.

“Цей шлях буде дуже непростим”, – додав Зеленський.

Судова реформа в Україні досі не завершена, вона була розпочата у 2014 році після Революції гідності. Недовіра до органів судової влади є однією з причин, чому Україну минають іноземні інвестори, це шкодить і вітчизняному бізнесу.

Нагадаємо, під час пресмарафону “30 запитань Президенту України” 26 листопада Володимир Зеленський запевнив, що всі законопроєкти щодо реформи судової системи, подані до Верховної Ради, будуть доведені до кінця.

13 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила відповідний закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який передбачає вирішальну роль міжнародних експертів у формуванні ВККС, яка повідомила про припинення своєї діяльності 7 листопада 2019 року.