Президент України Володимир Зеленський заявив, що новий наступ Російської Федерації може бути на будь-якому напрямку.

Про це він розповів в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD. Він відзначив, що між світосприйняттям України та Росії зараз велика прірва, оскільки Путін думає, де наступати, а українці – де захищатися. 

“Путін відправляє помирати на війну сотні тисяч людей. Чужих. Його діти не воюють, його діти не помирають, його діти не страждають. А де його діти і онуки? Вони не воюють, не вміють стріляти, то може вони на Донбасі? Підтримують там, як він каже, бідних людей, яких ображають? Чи вони на окупованих територіях України, у Криму, стоять на сторожі порядку? Думаю, що ні. Ми їх не знайдемо з вами. І після війни, і далі. Ці люди будуть жити. Ціна цієї війни – це чужі жертви, не президента РФ”, – сказав Зеленський.

Він відзначив, що російський президент продовжує ставити задачі на фронті, попри загибель великої кількості людей щодня.

“Наступ може бути з будь-якого боку. Наступ може бути на Півдні чи Сході. Він же ставив за мету вийти на адмінкордони Донецької та Луганської областей. Оці постійні задачі, сотні, тисячі людей щодня гинуть, а він все одно ставить ці задачі”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, що у грудні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав, що армія РФ може спробувати знову піти на Київ.

«росіяни готують близько 200 тис. нових солдатів. Я не маю сумнівів, що вони знову підуть на Київ”, – сказав Залужний для The Economist.