російські загарбники постійно намагаються зайти на Кінбурнську косу і розташувати там артилерію, тож саме там буде досить легко зробити непоганий котел для росіян

Про це в ефірі розповів полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан.

Після того, як росіяни заходять на Кінбурнську косу, українська розвідка на річкових катерах їх відсікає й знищує все те, що вони притягнули.

Такі постійні котли з повним знищенням техніки та особового складу Сили Спеціальних Операцій влаштовують їм (росіянам) на всьому півострові й на Кінбурнській косі, – зазначив Роман Світан.

“Буквально щотижня росіяни постійно попадають в таку пастку. Кожного тижня в цій пастці росіян знищують наші ССО”, – повідомив військовий експерт.

Проте він додав, що для нас все ж залишається небезпека. Коли ворог підтягає туди артилерію, вона може діставати до правого берега Дніпра.

Роман Світан повідомив, що траса, яка йде з Костянтинівки, – вона є рубежем оборони, адже росіяни її ніде не можуть перетнути.

За його словами, потім траса доходить десь до Бахмутки, де далі йде наш рубіж оборони. А на півночі зараз утримуємо по промзоні так званого Артемівського заводу по обробці кольорових металів.

Військовий експерт пояснив, поки росіяни не перетнуть цю трасу, нема сенсу відводити військо. Якщо будуть підходити або будуть перетинати, тоді є сенс відійти. Можливо, на 3 кілометри західніше під Хромове й так вирівняти фронт. Поки ніяких проблем для наших військ немає. Проте варто зазначити, що ситуація тяжка й ніякого послаблення немає.

Роман Світан одразу зазначив, що це точно не зробила Україна. Він пояснив, що за Татарським ніхто б не бігав по Росії. Тим паче це людина не того рівня, на яку потрібно витрачати певні сили та засоби, ризикувати агентурою.

Те, що почалися такі дії, означає, що ті сили, які все ж розірвуть Росію, починають виходити назовні,
– зазначив військовий експерт.

За його словами, росіяни починають думати, що люди, які захотіли жити в Росії, але не захотіли туди їхати, – принесли їм біду. Вони притягнули Росію до себе й цим принесли дуже багато проблем – років ще на сто.

“Це хороший показник того, що процеси вже почалися, вони виходять назовні й причому в столиці. Петербург – це друга столиця. Ще й ледь не в центрі міста виконуються такі дії. Скоріш за все, це показові дії, адже професіонали робили б це все інакше”, – підсумував Світан.

Додамо: Концентрація ЗС РФ і техніки в тимчасово окупованому Криму значно зросла. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

“Також окупант розуміє, що така концентрація на такій невеликій території фактично під контролем українського населення може негативно відбитися на них і прильотом чергової бавовняної бавовни. У зв’язку з цим вони розташовують більшість своєї техніки, намагаються її поруч із цивільними об’єктами”, — сказав він.

У зв’язку з цим заступник постпреда закликав кримчан звертати увагу на такі факти і триматися подалі або намагатися покинути місце проживання, де розташовується військова техніка ЗС РФ.

“Крім того, зараз велика кількість для демонстрації захисту Кримського півострова повітряної техніки перебуває в повітрі, вони постійно… зросла значно кількість злетів і перебування їх у повітрі на території Криму. Місцеві жителі це фіксують. Але це також ще робиться з тією метою, тому що велика концентрація саме літальних апаратів, про що говорить Міноборони, зафіксована на українських аеродромах, і вони бояться ударів, тому постійно намагаються тримати велику кількість техніки в повітрі, щоб її не вразила українська сторона”, — додав Чистіков.