Накопичена в кримських водоймищах вода природного стоку до липня 2019 року може закінчитися. Якщо води не буде, то Крим у нинішньому вигляді приречений.
Таку думку в інтерв'ю виданню Обозреватель висловив колишній радник російського президента, економіст Андрій Ілларіонов, нагадавши, в наступному році наступає семирічний посушливий період.
"Це певна циклічність клімату: після семи попередніх повноводних років в наступному році наступає семирічний посушливий період. До анексії Північно-Кримський канал забезпечував 85% потреб півострова у воді. Нинішніх запасів води досить для підтримки життя в Криму 1 млн осіб. Зараз там проживає — 2,4 млн. Модель Криму, навіть як військової бази, запропонована Путіним, не працює. Але провал улюбленої іграшки — абсолютно неможливий варіант для нього. Значить, треба якось забезпечити отримання води. Опріснення морської коштує 13 млрд євро. Це величезна сума, приблизно в 7 разів перевищує щорічні дотації на Крим. Плюс потрібно ще багато електроенергії, якої там недостатньо", — підрахував екс-радник.
Тоді, на його думку, залишається єдиний спосіб — відновлення поставок води з Дніпра, для чого потрібно вмовити українську владу. Якщо не вийде — залишається встановити силовий контроль за Північно-Кримським каналом.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"Сюди входить гребля Каховської ГЕС, Каховське водосховище, водопропускні механізми і дамба, яка перегородила канал у 14-му році. Відстань від Перекопу до Таврійська – 78 км, одна година їзди. Місцевість абсолютно рівна, це степ, на якому немає ніяких значимих перешкод – ні великих річок, ні гір, ні великих міст. Чисельність населення невелика – це не півмільйонний Маріуполь. У 6 південних районах Херсонської області (Каховському, Олешківському, Каланчацькому, Чаплинському, Скадовському, Голопристанському) і Новій Каховці проживає, за офіційними даними, 320 тис. ос. В реальності, можливо, менше. При чисельності угруповання 80 тис. ос. захоплення, окупація і утримання такого плацдарму — цілком реальне завдання", —проаналізував він.