Російська “друга армія мародерів” продовжує грабувати українські будинки. Тепер бойовики масово завозять сім’ї у покинуті будинки на Запоріжжі.

Зокрема, такі випадки вже зафіксували у селищі Більмак, який розташований неподалік від Бердянська. Про це 24 каналу розповів кореспондент із Запоріжжя.

Так, у будинки, які вимушено покинули місцеві мешканці, заїхали мобілізовані бойовики з тимчасово окупованих областей Донецької та Луганської областей.

«Роздивившись обстановку, дехто з них вже почав привозити туди свої сім’ї й казати, що вони планують там постійно жити», – розповів журналіст.

Пояснюють це тим, що у Більмаку набагато краще, ніж у підконтрольній Росії областях Донеччини та Луганщини.

Ба більше, росіяни продовжують публічні заходи із русифікації захоплених територій. Наприклад, у місті Бердянськ стояв традиційний напис “Я люблю Бердянськ”. Загарбники швидко пригнали туди свою техніку й вилучили звідти м’який знак.

Додамо, 25 травня російські загарбники випустили 4 ракети по Запоріжжю. Внаслідок ворожої атаки загинула щонайменше одна людина, а також троє отримали поранення. Відомо також про пошкодження 62 будинків.

Окупанти продовжують порушувати права громадян на території тимчасово зайнятих населених пунктах Запорізької області. Вони активно створюють штучні умови для розвитку гуманітарної кризи. Зокрема, у Бердянську, Мелітополі та інших окупованих містах росіяни глушать зв’язок.

Також заблокували виїзд із Бердянська бетонними плитами. Сотні машин вже кілька днів не можуть зрушити з місця.

“Окупанти продовжують порушувати права громадян на тимчасово зайнятих населених пунктах Запорізької області – перешкоджають вільному пересуванню та створюють штучні умови для розвитку гуманітарної кризи”, – наголосили в Запорізькій ОВА.

За даними адміністрації, окупанти найближчим тижнем не будуть давати дозвіл на зелений коридор, що ще більше ускладнить життя на захоплених Росією територіях.