Чиновники вирішили розповісти українським водіям, у скільки обійдеться проїзд по платним дорогам. Про це заявив голова Укравтодору Славомір Новак.

«В Європі проїзд коштує мінімум 7 євроцентів за кілометр. В Україні точно буде не дорожче», – зазначив він.

Більш того, за словами чиновника, першим платним автобаном в Україні стане траса Львів-Краковець.

«До кінця року ми повністю завершимо перевірку всіх ділянок дороги і будемо мати всю необхідну документацію. Повинні бути впевнені, що пропонуємо інвестору. На початку 2019-го підготуємо звернення до Кабміну про оголошення конкурсу на концесію», – підкреслив він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Також, за словами Новака, вже є кілька можливих інвесторів.

«Кілька серйозних європейських компаній вже готові інвестувати. Думаю, в українських компаній не буде таких ресурсів. Хоча в Україні є кілька багатих людей. Якщо вони будуть зацікавлені, чому немає», – уточнив він.

Варто нагадати, що раніше розповідали про те, що приватні компанії зможуть будувати дороги в Україні, а потім брати платню за користування ними. Відповідний закон наприкінці лютого прийняла Верховна Рада. Згідно з ухваленим документом, дороги загального користування держаного значення можуть передаватися для будівництва та експлуатації на умовах концесії. Це форма державно-приватного партнерства, коли приватний бізнес створює нові об'єкти інфраструктури або модернізує існуючі за свій рахунок й отримує ці об’єкти в управління на строк до 50 років.