У неділю, 20 грудня, лікарні по всьому Ізраїлю почали кампанію вакцинації від COVID-19. Про це повідомляють місцеві ЗМІ, передає видання Vesti.

Так, на першому етапі щеплення отримають медичні працівники, студенти медвузів і співробітники геріатричних центрів, а також представники муніципалітетів і органів влади, які намагаються таким чином подати приклад громадянам країни, повідомляє державний телеканал Кан.

“Почалася кампанія вакцинації проти коронавірусу, в числі перших будуть вакциновані медичні працівники і групи ризику”, – йдеться в повідомленнях телеканалів.

Кампанія почалася після того, як напередодні прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху і міністр охорони здоров’я країни Йоель Едельштейн були вакциновані в прямому ефірі першими в Ізраїлі.

Коли Нетаньяху зробили щеплення, він пожартував: “Це одна маленька ін’єкція для людини і величезний стрибок для нашого здоров’я. Іди, зроби щеплення!”.

За його словами, “до кінця місяця тут мільйони доз вакцини, а потім ще мільйони”.

Також вакцинацію почали робити і медичним працівникам – з 20 грудня. Зокрема, в тель-авівському лікарні “Іхілов” були зроблені щеплення відразу декільком особам, – включаючи професора Роні Гамза, директора лікарні, який до недавнього часу служив на посаді комісара по боротьбі з коронавірусів, і професора Ідіт Матот.

Разом з керівниками лікарні, вакцинацію пройшли головний рабин Тель-Авіва-Яффо і колишній головний рабин Ізраїлю раббі Ісраель Меїр Лау, а також – міністр фінансів Ісраель Кац. 

Зазначено, що на даний момент в Ізраїлі є близько 700 тисяч вакцин, і до кінця місяця очікується прибуття ще як мінімум трьох мільйонів доз вакцини.

Цього ж ранку, міністр охорони здоров’я країни Едельштейн висловив задоволення кількістю ізраїльтян, які зареєструвалися для отримання вакцини від коронавірусу.

“Я був щасливий, дізнавшись, що центри ОПЗ буквально не витримали тиску з боку заявників! Це свідчить про відповідальність людей і про їхнє бажання пройти вакцинацію”, – сказав він.

Торкнувшись проблему мутації коронавірусу, виявлену в Великобританії, міністр охорони здоров’я зізнався в тому, що “це викликає занепокоєння”.

“Вчора ввечері ми провели обговорення під головуванням прем’єр-міністра і міністра оборони. Сподіваюся, ми зуміємо правильно ізолюватися і не дозволимо (нового типу вірусу – ред.) проникнути в Ізраїль”.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Президент Ізраїлю Реувен Рівлін в неділю, 20 грудня, зробити щеплення від коронавірусу в рамках першого етапу вакцинації населення.

Про це повідомляють “РИА Новости” з посиланням на канцелярію глави держави.

“Президент Рівлін сьогодні, в неділю, 20 грудня, відвідав медичний центр Хадасса Ейн Керем і пройшов вакцинацію від коронавируса. Президент приїхав в лікарню, щоб підтримати вакцинацію медичних бригад і віддати належне їх чудову роботу в період боротьби з хворобою по всій країні”, – йдеться в повідомленні.