Ведучий олігархічного телеканалу Прямий Матвій Ганапольський переходить до відкритих загроз стосовно президента Зеленського після підписання закону про деолігархізацію. 

Ганапольський обіцяє, що олігархи “зітруть Зеленського на порошок”, а самим олігархам Ганапольський пророкує, що це контролюватимуть Україну “вічність”. Про це у своєму телеграм пише Сергій Лещенко

“Мені просто цікаво, Ганапольський був тверезим, коли ніс в ефірі це все? Як би вчинила американська держава, якби в ефірі телеканалу Fox ведучий, наприклад, із Китаю, Афганістану чи іншої недружньої країни, який лише кілька років тому став громадянином США, почав загрожувати президентові Америки? Почав би казати, що Байдена “зітруть на порошок” місцеві американські олігархи. Скільки б минуло годин до того моменту, як цьому журналісту в двері постукали федеральні агенти?“, – написав Лещенко

Мова йде про ефір на телеканалі Україна 24. У ньому ж Матвій Ганапольський перерахувавши і Порошенка і Ахметова та Пінчука, назвав їх реальними господарями країни. Мало того, Ганапольський ще розповів, що олігархи, якщо зберуться разом, здатні фактично повалити президента або, як мінімум, протиставити себе державі так, що президент нібито нічого не зможе зробити.

“Браво, Матвію! Саме так українська держава й існувала з 1990-х, коли олігархи на кшталт Порошенка чи Ахметова все вирішували. А тепер цю публіку відсувають від важелів впливу, через що вони й шаленіють. Ахметов-ТВ, телебордель Порошенка, медіа Медведчука синхронно мочать главу держави. Для чого? Чому? Тому що олігархи вважають, що це вони мають керувати державою, а не демократично сформовані інституції влади. На мою думку, присутні в студії самі були в шоці, що Матвій це крякнув”, – йдеться у телеграм каналі Телекошмар.

Таку емоційну реакцію Ганапольського викликав вже підписаний закон про олігархів.

“У всіх успішних країнах Європи немає такої гілки влади, як олігархи. Держави там працюють в інтересах своїх громадян, а не купки найбагатших. Саме за такі зміни для України проголосували наші громадяни в 2019 році”, – розповів Зеленський.

Законом передбачено створення спеціального реєстру, куди будуть вносити олігархів. Для цього вони повинні відповідати трьом з чотирьох критеріїв:

  • участь у політичному житті,
  • значний вплив на ЗМІ,
  • контроль або володіння монополією,
  • наявність активів на суму близько 2,3 млрд гривень.

Згідно з остаточною редакцією, визначення олігархів – це прерогатива РНБО, яку очолює президент Володимир Зеленський.

Бізнесмени, які потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов’язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками.

Відповідно до закону, особі, визнаній олігархом, і включеній до Реєстру, забороняється:

  • фінансувати партії,
  • бути покупцем у процесі приватизації об’єктів великої приватизації;
  • фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів або демонстрацій з політичними вимогами.

Крім того, олігархам і держслужбовцям треба буде звітувати про контакти між собою.