Українські бійці суттєво прорідили лави “вагнерівців”, однак ворог підтягнув нові сили.

Про це в межах телемарафону розповів командир батальйону “Свобода”, майор Нацгвардії Петро Кузик.

“Суттєво прорідили “вагнерівців”. Зараз пішли кадрові військові. Вони по-іншому працюють: більше техніки, більш виважено і сплановано, але вони не можуть створити особливих проблем, окрім локальних, наприклад, прориву Соледара. Але й там стабілізовано ситуацію. Працюємо. Задача: отримувати рубежі. І це у нас виходить”, – зазначив боєць.

Щодо прогнозів, зокрема, міжнародних експертів, майор Нацгвардії дорікнув, що деякі з них недооцінюють ЗСУ і переоцінюють потенціал окупантів.

“У нас немає достатнього обладнання для хорошого наступального ривка, але деякі закордонні експерти, які колись пророкували нам, що ми протримаємося 72 години, досі недооцінюють нас і переоцінюють потенціал окупантів. Так, ми маємо справу з серйозним ворогом, але загалом, зараз ми виконуємо свою задачу – утримуємо рубежі. Якщо накажуть піти в наступ, ми його виконаємо. Наразі нам наказано максимально перемелювати потенціал ворога. Ми цим займаємося. Накажуть йти вперед – будемо йти вперед”, – додав він.

Водночас у Пентагоні звертають увагу на те, що Росія за будь-яку ціну готова взяти Бахмут в оточення. Тож кидає на штурм міста вона десятки тисяч мобілізованих.

Відповідну тезу озвучив високопоставлений військовий чиновник США, цитує його репортер американського видання Foreign Policy Джек Детч. Така поведінка ворога демонструє, що втрати на полі бою його аж ніяк не лякають. У цьому випадку головне – досягнути поставленої мети.

Росія відправляє десятки тисяч мобілізованих військових для зміцнення позицій в Україні, ослаблених боями в Бахмуті,– заявив чиновник.

Оскільки ворог шле десятки тисяч мобілізованих на посилення позицій, то це свідчить лиш про одне: стільки ж він міг кинути і на сам Бахмут. Особливо, якщо враховувати, що на його штурм відправляли як самих мобілізованих, так і вагнерівців, які гинули буквально сотнями.

Детч додав, що у США вважають новоспечені війська країни-агресорки “погано оснащеними, погано навченими та кинутими на полі бою”.

ЗА ДАНИМИ ДЕЯКИХ ДЖЕРЕЛ,  50 ТИСЯЧ РОСІЙСЬКИХ УВ’ЯЗНЕНИХ, ЗАВЕРБОВАНИХ ПВК ВАГНЕРА ДЛЯ УЧАСТІ У ВІЙНІ В УКРАЇНІ, ЗАЛИШИЛОСЯ ЛИШЕ 10 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ, РЕШТУ – ЗАГИНУЛИ, ПОРАНЕНІ, АБО ВТЕКЛИ

Своєю чергою полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан звернув увагу 24 каналу на те, що Україна захищає Бахмут переважно не як місто, а як цілий рубіж оборони.

Роман Світан пояснив, що лінія української оборони проходить смугою, в яку включено певні гарнізони: Вуглердар, Мар’їнка, Красногорівка, Піски, Авдіївка, Костянтинівка, Бахмут, Соледар. Ця лінія складає приблизно 100 кілометрів фронту.

“Ланцюгом гарнізонних ліній оборони утримується фронт, причому наші фронтальні укріплення розташовані на висотках. Лівий берег річки Бахмутки – це вже початок висоток, де місцевість підіймається в сторону гори Карачун, це в районі Краматорська та Слов’янська”, – сказав Світан.

Полковник ЗСУ пояснює принципову оборону Бахмута тим, що необхідно утримувати увесь цей рубіж оборони. Також за його словами, на цьому ж рубежі розташована Курдюмівка та Кліщіївка.

“Цей загальний рубіж оборони більше географічний, ніж картографічний. Тобто з точки зору географічного розташування він й утримується. Тому сам по собі район Бахмута, лівий берег річки Бахмутка – це хороший рубіж, його здавати ніхто не збирається, тут не політична воля або якийсь інформаційний розрахунок, а чисто воєнний та географічний. “Висотки” набагато зручніше утримувати в обороні”, – зазначив Світан.