Україна має створити незалежну судову владу із залученням міжнародних експертів, бо сама система вже не може себе реформувати. Про це заявив голова політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час онлайн-дискусії про роль громадянського суспільства у побудові демократичної стійкості України, передає офіційний сайт партії.
Обговорення за участі провідних політиків, дипломатів і громадських експертів організували у межах підготовки до Ukraine Reform Conference – ключової щорічної міжнародної події, присвяченої реформам в Україні, яка 7- 8 липня відбудеться у Вільнюсі.
За словами Корнієнка, десятки років кожна влада обіцяла реформувати судову систему, але робила тільки те, що погіршувало стан справ у цій сфері.
«Ми за це взялися. І сподіваємось, що за допомогою громадянського суспільства зможемо подолати цю проблему», – сказав очільник партії «Слуга Народу».
Він наголосив, що у парламенті є дискусії стосовно участі міжнародних експертів у реформі судової системи України, але більшість орієнтується на рекомендації європейських партнерів залучати зовнішню допомогу у цьому процесі.
«Ми обрали той формат, який рекомендувала Венеційська комісія, та ухвалили залучення міжнародних експертів, зокрема у процес формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Така ж позиція і по формуванню Вищої ради правосуддя. І навіть якщо профільний комітет не врахує ці рекомендації, ми будемо регулювати це поправками під час розгляду законопроєкту у залі», – пообіцяв Корнієнко
Активну та плідну співпрацю із громадськими експертами відзначив і перший заступник Голови парламенту Руслан Стефанчук.
«З першого дня на посаді я зустрічався з представниками громадянського суспільства, й у нас почалася активна співпраця. Разом ми напрацювали низку ініціатив, таких як Всеукраїнський та місцевий референдуми, перезапуск ВККС, низку проєктів оборонного блоку, реформу СБУ. Тож Верховна Рада працює швидко та ефективно і далі готова формувати законодавчі ініціативи разом із громадянським суспільством», – зазначив перший віцеспікер.