Білий дім має намір відправити держсекретаря Ентоні Блінкена в Україну у травні. Про це пише CNN із посиланням на джерело в керівництві України.

За інформацією видання, той факт, що адміністрація Байдена відправить держсекретаря в Україну, дає чіткий сигнал про те, що Вашингтон підтримує українську державу і цінує її як союзника.

Крім того, зазначає ЗМІ, візит Блінкена в Україну стане однією з можливостей обговорити потенційну зустріч Байдена-Зеленського під час перебування президента США в Європі влітку.

Зазначимо, провідний фахівець Вашингтона з українсько-російських відносин Вільям Тейлор вважає, що Байден може відвідати Україну влітку.

Нагадаємо, Зеленський вже кілька разів запрошував Байдена. Зокрема, на святкування Дня Незалежності України та для участі в Кримській платформі.

До слова, колишні президенти Сполучених Штатів Барак Обама та Дональд Трамп не були в Україні жодного разу. Водночас в адміністрації Обами Джо Байден як віцепрезидент побував в Україні шість разів: у липні 2009-го, березні, червні й листопаді 2014-го, грудні 2015-го, січні 2017-го. Він зустрічався із українськими президентами й політиками Віктором Ющенко, Віктором Януковичем, Юлією Тимошенко, Арсеном Яценюком та Петром Порошенком.

В свою чергу, Президент України Володимир Зеленський пропонує залучити до “Нормандського формату” перемовин США, Британію і Канаду, сподіваючись таким чином зробити формат результативнішим.  Про це він сказав в інтерв’ю Financial Times.

Говорячи про перспективи зрушень у перемовинах щодо Донбасу, він зазначив, що Мінський процес мав би бути більш гнучким і що він бачить два варіанти – “змінити Мінський формат, скоригувати його, або використати інший формат”.

За його словами, необхідно змінити дипломатичний підхід та надати більшу роль Вашингтону.

Зеленський закликав розширити формат “Нормандської четвірки”, зазначивши, що у перезапущеному форматі могли б взяти участь не лише США, але також Британія і Канада. Прямою цитатою його слова не наводять.