Голова Нацполіції Іван Вигівський зауважив, що поліцейські уже активно діють на фронті з першого дня конфлікту, але зазначив, що в разі необхідності може бути оголошена мобілізація правоохоронців. Однак він підкреслив, що мобілізація додаткових поліцейських може створити проблеми з комплектацією і негативно позначитись на криміногенній ситуації в країні.
Вигівський наголосив на тому, що в Україні «склалась аномальна ситуація», оскільки в інших країнах під час війни зазвичай спостерігається значне зростання криміногенної активності. Проте, в Україні вдається зберігати певний контроль над криміногенною ситуацією та забезпечувати громадянам внутрішню безпеку та правопорядок навіть у складних умовах війни.
«У нас немає розгулу вуличної злочинності – вулицями не бігають люди зі зброєю, нікого не розстрілюють, не грабують, не трощать вітрини. І це також завдяки тому, що ми залучили до нарядів на вулицях максимальну кількість поліцейських. Якщо до війни це було близько 4000 нарядів, то тепер понад 7000. Сьогодні можна достатньо безпечно відчувати себе на вулиці», – запевнив очільник Нацполіції.
Вигівський зазначив, що у випадку ухвалення відповідного рішення, поліцейські готові до мобілізації. Водночас він наголосив, що поліцейські вже з першого дня ведуть бойові дії та виконують бойові розпорядження. Це стосується об’єднаної бригади Нацполіції «Лють» та зведених загонів з усіх областей.
Голова Нацполіції висловив обурення щодо можливої мобілізації додаткових поліцейських, оскільки це може призвести до проблем з комплектацією та негативно вплинути на криміногенну ситуацію. Він також підкреслив, що в поліції ще не вичерпано мобілізаційний ресурс.
У 2022-23 роках поліція відбирала кандидатів дуже обережно, виключаючи можливість потрапляння ухилянтів і перевіряючи їх за відповідними базами. За словами Вигівського, близько 60% поліцейських є люди від 18 до 25 років, а в бригаді «Лють» більшість складають особи до 27 років.