За інформацією джерел, нещодавно відбулася зустріч Володимира Зеленського і Арсена Авакова, за участи очільника Офісу президента Андрія Богдана і помічника президента Сергія Шефіра, якого вважають близьким товаришем міністра внутрішніх справ, повідомляє Дзеркало тижня.

Зазначається, що судячи з усього, тоді говорити про мир і злагоду між очільником силовиків та Банковою.

Однак впродовж годинної розмови Аваков не тільки відмовився від запропонованих йому заступників і заявив про бажання самостійно формувати команду МВС, а й не погодився віддати Нацгвардію Зеленському.

На думку джерела, питання заступників незабаром вирішиться і не обов’язково стане критичним, адже довелось Авакову змиритись із призначенням Еки Згуладзе своєю першою заступницею, а Хатії Деканоідзе – очільницею новоствореної Національної поліції.

«А от щодо Національної гвардії все може бути складнішим – не виключено, що в разі, якщо такі зміни буде ухвалено, міністр МВС сам подасть у відставку Принаймні така погроза пролунала під час зустрічі на Банковій», – зазначають експерти.

Окрім того, глава МВС демонстративно проігнорував запрошення на форум Ялтинської європейської стратегії, відправившись на навчання свого спецназу в Київській області. На своїй сторінці в Instagram він розмістив фото, на якому позує разом з бійцями Національної гвардії.

“Поки в Києві киплять політичні пристрасті – ми тут на полігоні Нацгвардії Старе проводимо навчання ДСНС, поліції, прикордонників і нацгвардії. Снайпери – одні з кращих! І тільки я один не замаскований. Снайперська мода трьох сезонів – літо, весна/осінь, зима”, – підписав фото Аваков.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Пока в Киеве кипят политические страсти – мы тут на полигоне Нацгвардии Старе проводим учения дснс, полиции, пограничников и нацгвардии.. Снайперы – одни из лучших! И только я один не замаскирован 🙃. Снайперская мода трёх сезонов – лето, весна/осень, зима. 😎 И уже совсем без шуток: Ребята великолепно готовы 💪- горжусь ими – Слава Украине🇺🇦! #україна #украина #ukraine #ngu

Публикация от Arsen Avakov (@arsenik78)


На знімку він позує в чорних окулярах а-ля Піночет на фоні снайперів в маскувальному одязі з гвинтівками в руках.

Як відомо, президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроект про Нацгвардію, що передбачає її вихід із системи Міністерства внутрішніх справ і підпорядкування її безпосередньо главі держави.

Однак, як стало відомо сьогодні, Законопроект президента України Володимира Зеленського про передачу Національної гвардії в підпорядкування до глави держави, що виступає під номером “1007”, не розглядатиметься з боку Верховної Ради України на цьому тижні.

Про це в понеділок, 16 вересня, повідомляє глава комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський для ЗМІ.

Згідно зі словами політика, на даний момент законопроект знаходиться на розгляді в комітеті, тому не готовий до затвердження на цьому тижні з боку парламентаріїв.

“Хочу попросити зняти з розгляду законопроект № 1007” Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Нацгвардії “, – заявив Монастирський.

Таким чином, законопроект потрапить “в руки Ради” лише після закінчення належного розгляду з боку комітету з питань правоохоронної діяльності.