Нардепи пропонують надати Раді право вимагати від РНБО припинити мовлення українських телеканалів, яких запідозрять в "інформаційній підтримці тероризму".
 
Проте, коаліція “За вільний Інтернет” та низка громадських організацій закликають депутатів Верховної Ради не включати законопроект №9275 про санкції проти ЗМІ до порядку денного сесії. Про це йдеться в заяві організацій.

Заявники закликають ініціаторів проекту відкликати проект закону №9275 “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору”.


Як йдеться в заяві, законопроект цього тижня винесено на розгляд парламенту для ухвалення рішення про включення його до порядку денного цієї сесії. Законопроект пропонує надати Верховній Раді України виключне право виносити на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до засобів масової інформації.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчанняВарто нагадати, що раніше коаліція та низка громадських організацій вже висловили свої зауваження до проекту закону. Негативний висновок щодо законопроекту винесло також Головне науково-експертне управління, зазначивши, що запропоновані в проекті зміни до Закону України “Про санкції” мають ознаки неконституційності.
Визначення “інформаційної підтримки” тероризму в законопроекті, яка є приводом застосування санкцій і до українських ЗМІ, на думку коаліції “За вільний Інтернет”, допускає довільне тлумачення, за якого практично будь-яка згадка незаконних формувань може вважатися їхньою популяризацією і прирівнюватися до терористичної діяльності.

“Законопроект не містить процедури і чітких критеріїв оцінки, за якими діяльність медіа буде вважатись терористичною, що суперечить статті 34 Конституції України та статті 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод. Тому виключне право Верховної Ради визначати, які ЗМІ потраплять під санкції, може перетворитися у форму політичної цензури та тиску на ЗМІ, зокрема під час виборчого процесу”, – йдеться у заяві.

Коаліція зауважує, що українське законодавство вже передбачає законні механізми реагування на заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, пропаганди війни, дискримінації чи іншого незаконного контенту в українських засобах масової інформації, визначені, зокрема, Кримінальним кодексом України та Законом України “Про телебачення і радіомовлення”. Саме тому, йдеться в заяві, підтримка проекту закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору” № 9275 є недоцільною та небезпечною.‡агрузка...