На дорогах Польщі всі фоторадари зафіксували майже мільйон випадків перевищення швидкості

Слід відзначити, що близько 8% таких порушень було скоєно водіями з країн, східних сусідів Польщі, передає Корупція.Інфо.

Йдеться про штрафи на суму 20 млн злотих ($5,6 млн). Але через прогалини в законодавстві польська влада не може отримати ці гроші. В результаті поляки знайшли спосіб виправити цю ситуацію.

У Польщі розглядається варіант підключення Прикордонної служби до системи CANARD (Центр автоматичного контролю дорожнього руху).

Завдяки цьому нововведенню водій, який не сплатив штраф за порушення ПДР, просто не впустять до Польщі.

У Головній інспекції автомобільного транспорту (ГІАТ) вже працюють над підготовкою змін.

Міністерство внутрішніх справ, в свою чергу, стверджує, що проблема частково вирішується за допомогою оплати штрафу в поліцейських машинах за допомогою платіжної картки. Проте це можливо тільки в тому випадку, якщо водія спіймано “на гарячому” і тільки поліцією.

Тільки за 2016 рік камери швидкості ГІАТ зафіксували 74 тисячі порушень ПДР, скоєних автомобілями, які зареєстровані за межами Євросоюзу. Масштаби проблеми ростуть з року в рік. У минулому році кордон Польщі перетнули понад 10 млн українців, більш 3,6 млн білорусів і 1,5 млн росіян.

Популярне: "Я впевнена, що…": Відома російська співачка звинуватила Україну у провалі Самойлової на "Євробаченні"

Дорожні інспектори Польщі можуть карати за перевищення швидкості, зареєстроване з фоторадарів, водіїв з більшості країн ЄС. Запити на інформацію щодо власників автомобілів відправляються за кордон в автоматичному режимі, і водії з ЄС без проблем отримують квитанції про сплату штрафу з Польщі.

У свою чергу недисципліновані водії з України, Білорусі та РФ відчувають себе в безпеці.