19 квітня помер композитор Олександр Вустін. Як повідомив у фейсбуці поет Лев Рубінштейн, причиною смерті стала коронавірусна інфекція. Композитору було 76 років.

“Помер композитор Олександр Вустін. Один з найцікавіших сучасних композиторів. Помер ось від цієї самої підлої зарази. Помер в день Пасхи. Співчуття близьким і друзям. Світла пам’ять …”, – пише Рубінштейн.

Композитор шість днів тому потрапив в одну з московських лікарень із запаленням легенів. Офіційний діагноз – одностороння пневмонія, достовірних відомостей про те, чи був діагностований коронавірус, немає.

Олександр Вустін – один з найвідоміших сучасних російських композиторів. У 1950-ті роки навчався композиції у Григорія Фріда, в 1969 році закінчив Московську консерваторію. Був активним учасником заснованої в кінці 1980-х Асоціації сучасної музики (АСМ-2). Писав музику для кіно. Його музику виконували відомі оркестри і музиканти Росії і світу. В останні роки особливо часто Вустін співпрацював з диригентом Володимиром Юровським.

Серед творів Вустіна – опера “Закоханий диявол”, “Три вірші Мойсея Тейфі” для голосу і фортепіано, вокально-інструментальні твори на тексти Андрія Платонова, Бориса Пастернака, Ольги Седакової, Юрія Олеші.

Світова прем’єра опери “Закоханий диявол” відбулася в Москві в минулому році.