На львівський пологовий будинок №1 та трьох його акушер-гінекологів подали позов з вимогою відшкодувати 1 млн грн за втрату репродуктивної функції після пологів

41-річна львів’янка звинуватила трьох акушер-гінекологинь у неналежному виконанні обов’язків, внаслідок чого їй поставили неправильний діагноз та згодом видалили яєчники та матку.

Про деталі судової справи у вівторок, 13 листопада, повідомили львівські журналісти.

Пологи у жінки прийняли на початку січня 2014 року. За чотири дні після цього її разом із дитиною виписали з пологового будинку, зазначивши, що обоє мають задовільне здоров’я. Однак ще через кілька днів жінка поскаржилась своїй лікарці на появу кровотечі, після чого знову повернулася на стаціонарне лікування у пологовий.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

\

Тоді у неї діагностували пізню післяпологову маткову кровотечу. Лікування тривало п’ять днів, після чого жінка повернулася додому.За три тижні після повторного лікування жінка втретє повернулася у пологовий, оскільки в неї часто піднімалася температура. Медики зробили УЗД, провели аналіз крові та сказали, що їй потрібно лікувати горло. Під час судового засідання жінка повідомила, що вважала такий діагноз помилковим, тому звернулася в іншу лікарню і там їй діагностували плацентарний поліп – рідкісне захворювання, що виникає після пологів. Через деякий час жінці видалили матку та яєчники.

Оскільки жінці початково поставили інший діагноз, вона подала позов на пологовий будинок та акушерок-гінекологинь Дзвениславу Москвяк-Лесняк, Соломію Левицьку та Марту Палій, в яких вимагає відшкодувати 1 млн грн.

Судовий розгляд цієї справи ще не завершився. Під час засідання 12 листопада одна з обвинувачених заявила, що потерпіла сама винна у втраті статевих органів, оскільки народжувала першу дитину пізно. Якщо суд підтвердить вину акушерок, їм загрожує позбавлення волі терміном до двох років.

Наразі не вдалося отримати коментар у головної лікарки пологового будинку №1 Людмили Шекети.