П’ятий президент Петро Порошенко закликав нову українську владу нагадати під час зустрічі світових лідерів у Польщі 1 вересня, що спроби умиротворення агресора лише розпалюють його апетит.

Про це зазначив Порошенко під час виступу на організованому ним прийомі з нагоди Дня Незалежності, трансляція якого наживо велася на сторінці ексглави держави у Facebook.

“Спроби умиротворення агресора лише розпалюють його апетит. Про це Україна має ще раз нагадати лідерам тих країн, які за тиждень зберуться у Польщі, щоб відзначити вісімдесяті роковини початку Другої світової війни. Путіна там не буде, і за це – особлива подяка офіційній Варшаві”, – зазначив Порошенко.

Експрезидент назвав “категорично неприйнятними” можливі наміри повернути Росію за стіл «Великої сімки», та нагадав, що жодна з вимог, “які змусили з ганьбою витурити Московію з елітного клубу”, Кремлем не виконана.

“Крим не повернуто. Донбас далі стікає кров’ю. Москва утримує за ґратами українських заручників замість того, щоб виконати чіткий і однозначний припис Міжнародного трибуналу з морського права і звільнити наших військовополонених і політичних в’язнів”, – наголосив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, канцелярія президента Польщі запросила на 80-ті роковини початку війни лідерів країн ЄС, НАТО та “Східного партнерства”. Представники РФ запрошення не отримали, що викликало негативну реакцію у Москві.

За інформацією польської сторони, участь у заходах 1 вересня вже підтвердили делегації понад 30 країн. Очікується, що до Варшави прибуде і Президент України Володимир Зеленський.