Екс-президент України Петро Порошенко і його команда займалися зовсім не тим, що потрібно для вступу в Євросоюз.
Український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці в Facebook розповів про те, які вимоги до команди Петра Порошенка виставляли західні лідери.
За його словами, лідери Євросоюзу не раз натякали на те, що будуть раді бачити українських політиків в тому випадку, якщо вони пристойно одягнуться і навчаться нарешті хорошим манерам.
«Навчіться хорошим манерам і одягніться пристойно. І ми раді будемо Вас бачити», – Гончаров пише на своїй сторінці, що приблизно так лідери Євросоюзу говорили політикам з оточення Петра Порошенка.
Вони радили йому і його команді удосконалювати інститути в Україні і створювати цивілізовані правила гри. Олександр Гончаров вважає, що якби люди Порошенка дійсно хотіли в Євросоюз, то вони також прагнули б потрапити в престижні міжнародні рейтинги, а не тільки одягалися б і вчилися б манерам.
«І якби наші політики хотіли в ЄС, то прагнули б вириватися вперед в міжнародних рейтингах: Transparency International (швидкість позбавлення від корупції); Forbes (легкість податкового тягаря); Doing business (умови для ведення бізнесу). На жаль, не сталося. Хочеться вірити, що команда Зе все надолужить», – підсумував Олександр Гончаров.
Варто зазначити, що Петро Порошенко продовжує називати себе президентом в офіційних документах.
Колишній глава держави, по всій видимості, ніяк не може змиритися зі своїм програшем на виборах. Зокрема, Порошенко продовжує називати себе президентом у своїй електронній декларації. Відповідний документ був опублікований Національним агентством протидії корупції (НАЗК).
Екс-президент подав свою декларацію 19 липням. При цьому в ній в графі місце роботи вказана Адміністрація президента, а графі посада – президент України.
У декларації вказується, що в кінці липня – на початку серпня 2019 року Порошенко вивів більш 150,5 мільйонів гривень дивідендів від публічного акціонерного товариства “Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд “Прайм Ессетс Кепітал” та акціонерного товариства “Міжнародний інвестиційний банк”.
Крім того, стало відомо, що Порошенко не задекларував дві компанії в своїй декларації за 2017 рік, причому НАЗК цього не помітило. Йдеться про компанії ТОВ “Калина-автолізинг” і ТОВ “Країна асистанс”, кінцевим бенефіціаром яких є колишній президент. При цьому всього Порошенко задекларував 102 фірми.