гроші

Посадовці Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності привласнили 30 мільйонів гривень з бюджету

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на прес-центр СБУ.

"Служба безпеки України спільно з Державною фінансовою службою України припинила протиправну діяльність посадовців Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, які створили механізм привласнення бюджетних коштів на суму понад 30 мільйонів гривень", – йдеться у повідомленні.

У прес-центрі зазначили, що за результатами проведення торгів на оздоровчі послуги впродовж 2014 року фондом було виплачено 44,8 млн грн. Частину цих коштів, на підставі удаваних договорів, перераховано на фіктивні фірми, знято готівкою та поділено між учасниками злочинної схеми.

Відкрито кримінальне провадження за фактами ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах, фіктивного підприємництва, відмивання доходів, розтрати майна тощо.

Директорам та засновникам підприємств, на рахунки яких перераховувалися кошти з фонду, оголошено про підозри. Засновнику одного з підприємств уже винесено обвинувальний вирок.

За рішенням суду проводиться судово-економічна експертиза фінансово-господарської діяльності підприємств, що брали участь у злочинній схемі. Після винесення судових вироків незаконно привласнені кошти будуть повернуті до державного бюджету, запевнили в СБУ.