Телеграм-канал Шептун, пише, що правоохоронні органи Іспанії звернулися до Офісу Генпрокурора з проханням про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі. Фігурантами справи є Петро Порошенко, Олег Гладковський і Ігор Кононенко.
Зокрема, мова йде про операції з купівлі-продажу нерухомості на території Іспанії, які оплачувалися через австрійські банківські рахунки.
Як вдалося з’ясувати прокуратурі Іспанії, в схемі брали участь ряд компаній, зареєстрованих на території країни.
Більш того, іспанські органи вважають, що Порошенку, Гладковському і Кононенку вдалося легалізувати отримані злочинним шляхом кошти на території України.
У свою чергу, в Туреччині винесено 337 довічних вироків у справі про спробу путчу. На це вже відреагував юрист Андрій Портнов, який вочевидь натякнув на Петра Порошенка.
Він написав:
Турецький суд засудив до довічного ув’язнення 337 осіб, визнаних винними в збройному перевороті 2016- го року. Ось де державницьке мислення.
Зазначимо, засуджені визнані винними в порушенні конституції Туреччини, замаху на президента і вбивстві. Всього у справі про спробу путчу в 2016 році проходило майже 500 звинувачених. Суд в столиці Туреччини Анкарі в четвер, 26 листопада, засудив 337 обвинувачених до довічного тюремного ув’язнення у справі про спробу державного перевороту в 2016 році.
Ще 60 обвинувачених засуджено до менш тривалих термінів позбавлення волі, а 75 фігурантів – виправдані.
У справі про спробу путчу проти уряду президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана проходило майже 500 обвинувачених. Серед засуджених – офіцери і пілоти ВПС Туреччини. Пілоти були визнані винними в бомбардуванні будівель в Анкарі під час спроби перевороту, а офіцери – в керівництві бунтівниками з військової бази Акінчі в околицях турецької столиці.
В результаті спроби путчу в липні 2016 року, згідно з офіційними даними, загинули понад 250 осіб, ще близько двох тисяч були поранені. Керівництво Туреччини поклало відповідальність за заколот на рух ісламського радикального проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який з 1999 року живе у вигнанні в США. Ґюлен відкидає звинувачення в причетності до путчу.
Після придушення путчу влада Туреччини різко посилила тиск на опозицію. По всій країні пройшли сотні судових засідань. Десятки тисяч людей були затримані і заарештовані, десятки тисяч держслужбовців позбулися роботи.