Міжнародному валютному фонду, можливо, доведеться вийти з зони комфорту і розглянути «виняткові заходи», щоб допомогти країнам впоратися з пандемією коронавірусу і мінімізувати її економічні наслідки.
Про це написала глава організації Крісталіна Георгієва в блозі на сайті МВФ.
За її словами, Організація вже прийняла ряд надзвичайних заходів, особливо для ринків, що формуються і країн, що розвиваються, де відтік капіталу в останні місяці склав рекордні 100 мільярдів доларів.
Георгієва підкреслила, що якщо тиск на ринки продовжиться, будуть потрібні додаткові ресурси, а кредитування, навіть на спрощених умовах, не завжди є кращим виходом, особливо з огляду на і без того значний борговий тягар багатьох країн.
«Для наших бідних країн-членів потрібно набагато більше пільгового фінансування. У той час як пік захворювань ще попереду, багато економік вимагатимуть значних витрат для подолання кризи в галузі охорони здоров’я, а також мінімізації банкрутств і безробіття, одночасно ставши перед зростаючими потребами зовнішнього фінансування», — вказала Георгієва.
За її словами, один із можливих шляхів — активізація співпраці з іншими міжнародними інститутами і приватним сектором.
«МВФ, як і нашим країнам-членам, можливо, доведеться вийти ще далі за межі зони комфорту і подумати, чи не потрібні в цій винятковій кризової ситуації виняткові заходи», — зазначає вона.
Нагадаємо, що згідно з даними квітневого прогнозу МВФ, у фонді очікують різкого скорочення світової економіки в 2020 році на 3%. Даний прогноз МВФ ґрунтується на тому, що пандемія припиниться в другій половині 2020 року і заходи щодо її стримування можуть бути поступово ослаблені.