Нові правила нарахування субсидій на оплату комунальних послуг ставлять перед українцями більш жорсткі вимоги, ніж це було раніше. Після перепису населення в КМУ будуть вжиті заходи щодо перерозподілу субвенцій місцевим бюджетам Кабмін перерозподілить соцвиплати і субсидії після перепису населення. У тих, хто спробує приховати свої доходи або якісь блага, субсидії відберуть. Але багато цю загрозу всерйоз не сприймають, мовляв, це тільки слова, а переходити до справи ні чиновники, ні суди, швидше за все, не стануть, адже в масштабах держави – це копійки. Чи правда, що нагорі закривали і закриватимуть очі на тих, хто «хімічить» при оформленні субсидій?

Історії деяких українців можуть стати повчальними для тих, хто вважає, що «забути» вказати при оформленні субсидії деякі доходи, покупки і нерухомість – не соромно і не небезпечно. Розповімо лише про деякі випадки, які свідчать про зворотне. А таких випадків в масштабах країни – сотні.

У минулому році в Дубно Рівненської обл. з ініціативи соцслужб було розпочато розслідування відносно 35 місцевих жителів, які отримали субсидії на загальну суму близько 500 тис. грн. Люди різні, а претензії до них однакові – всі вони, отримуючи субсидії, приховали від соцслужб те, що протягом року придбали автомобілі, ціна кожного перевищує 50 тис. грн. Що загрожує порушникам? Кожному з них доведеться повернути отримані субсидії і плюс – виплатити штраф. Наприклад, відповідно до рішення суду, одному з цією ковельської «команди» довелося повертати державі всі 20 тис. грн, отримані у вигляді субсидій, ще й заплатити адмінштраф – 50 неоподатковуваних законом мінімумів доходів громадян, а це – 850 грн.

Киянку таким же чином, через суд, змусили повернути субсидії через те, що вона в частці зі своїми родичами придбала земельні паї, у мешканки Ковеля відібрали отримані субсидії тому, що вона забула вказати в декларації один зі своїх щомісячних доходів – 1,6 тис. грн допомоги по догляду за інвалідом, а чоловікові зі Збаража Тернопільської обл. довелося повернути 4,5 тис грн субсидій через покупки мікроавтобуса, ціна якого – більше 100 тис. грн.

 Розміри субсидій в Україні влітку зменшилися на 40%, – Держстат. А в травні 2018 року в Дрогобичі Львівської обл. завершено досудове розслідування шести кримінальних справ за ст.190 КК України (шахрайство). Справа в тому, що йдеться про те, що в управління соцзахисту населення місцеві жителі подали завідомо неправдиві відомості про майновий стан своїх сімей. І на підставі сфабрикованих документів їм нараховували від 1 тис. До 11 тис. грн субсидій. Збиток, який вони завдали державі, становить 43 тис. грн. Тепер їм доведеться повернути ці гроші державі. Мало того, кожному з шести фігурантів цих справ загрожує обмеження волі строком на три роки.

При оформленні субсидій «хімічать» і жителі Львівської обл. Тільки в 2018-м соціальні інспектори виявили в деклараціях майже у 500 з них недостовірну інформацію. Загальна сума субсидій, які одержали ці городяни, становить 2,7 млн ​​грн.

Популярное:"Поскаржився адміністратору, а у відповідь отримав удари по голові ": Робітник "Епіцентру" жорстоко побив покупця

Порушення різні: одні продають житло, і не повідомляють про це соцслужбам, інші працюють на кількох роботах, але вказують лише одну, третю пишуть в декларації лише офіційну зарплату, хоча отримують винагороду ще і в конверті. Тепер цим жителям Львова, які намагалися обманним шляхом отримувати субсидії, доведеться повернути державі все до копієчки, ще й заплатити штраф.

«Зараз вимоги стали жорсткішими, – говорить начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської обладміністрації Василь Гельбіч. – Раніше субсидія не призначалася тільки в одному випадку, якщо протягом року була здійснена покупка на суму понад 50 тис. грн. А з 1 травня до цього пункту додався цілий перелік – наявність автомобіля «віком» до 5 років, квартира більше 120 кв. м і будинок більше 200 кв. м. і т.д. Раджу тим, хто отримує субсидії, не сподіватися на авось, і в разі якщо у них щось змінюється в житті, в тому числі і в майновому плані, протягом 30 днів повідомляти про це в управління соцзахисту. Безумовно, через покупки квартири або нової добре оплачуваної роботи виплату субсидій призупинять. Але – не відберуть ті гроші, які були виплачені раніше ».