Військовий експерт Олег Жданов повідомив, що існує ймовірність, що окупаційні сили можуть посилити тиск на одній із ділянок.
Він також проінформував про те, що російські загарбники посилили пересування бойової техніки та інженерного обладнання у напрямку півночі Донецької області через місто Маріуполь.
Це викликає побоювання, особливо у напрямку до Вугледару. На даний момент російські війська концентруються у Волноваському районі та на півночі Маріупольського району, поряд з Вугледаром та Мар’їнкою.
«Існує ймовірність, що окупаційні сили можуть посилити тиск на Мар’їнку або підготуватися до наступу в напрямку Вугледару.
Наразі стало відомо, що ворожі дії були призупинені через ризик загострення ситуації в районі Вугледару з огляду на активні бої у Мар’їнці» — ділиться експерт щодо ситуації.
Раніше експерти також зауважили, що саме небезпека ведення бойових дій поблизу Вугледару заважає ворогові розгорнути альтернативну логістику у разі пошкодження Кримського мосту.
Що ж до Авдіївського напряму, коксохімічний завод повністю перебуває під контролем ЗСУ. Незважаючи на регулярні обстріли та авіаудари з боку супротивника, завод залишається під нашим абсолютним контролем.
Він наголосив, що найскладніша ситуація залишається навколо промзони заводу, де ворожі сили активно використовують артилерію та авіацію, перетворюючи інфраструктуру на будівельне сміття.
Як повідомив військовий спеціаліст у галузі радіотехнологій Сергій «Флеш» Бесхрестнов, в одному з російських дронів «Шахед» знайшли новий вид БЧ – термобаричну бойову частину масою 40 кг.
«Звичайно, ми досліджуємо всі падаючі та збиті шахеди. І те, що знаходимо, нас не тішить. Новий вид БК. Майже 40 кг термобаричного заряду із трьома підривниками», — повідомляв експерт.
За його словами, такий заряд може вразити велику територію підстанції або складів і його можна вважати аналогом заряду «Сонцепьока» та «Буратіно».
У свою чергу військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко зазначає, що росіяни з перших днів, як отримали від Ірану дані дрони-камікадзе, намагалися їх покращити. Росіян, за словами аналітика, не влаштовували деякі характеристики іранського дрону, в тому числі і його бойова частина.
«Незважаючи на те, що 40 кг це досить потужна бойова частина як для дрона такого типу, її окупантам не вистачало і вони всіляко намагалися підсилити БЧ за рахунок уламкових елементів і т.д. Схоже, вони дійшли висновку про повну зміну принципу дії БЧ, на термобаричний, але… Але тут важливо наголосити на одному моменті», — розмірковує Коваленко у своємутелеграм-каналі.
Аналітик підкреслив, що Shahed-131/136 застосовується переважно тиловою територією України і в більшості випадків їх жертвами стають цивільні. Таким чином, «Shahed-131/136» є не зброєю, а засобом терору.
«У свою чергу, термобаричні засоби поразки вважаються у своїй категорії найпотужнішими, не ядерними. При всіх недоліках ТОС-1А «Сонцепьок» її реактивний снаряд МО.1.01.04М найпотужніший у своїй ваговій категорії засіб ураження.
Тобто росіяни цілеспрямовано встановлюють настільки небезпечні бойові частини на Shahed-131/136, щоб… Щоб у рази підвищити показник руйнувань та жертв», — наголосив Олександр Коваленко.
Нагадаємо, що військовий експерт, директор Defense Express Сергій Згурець висловив свою думку на рахунок того, що Путіну не вигідна затяжна війна, бо вона супруводжує внутрішнє напруження, якби російська пропаганда не намагалася його заглушити.
«Путін намагається використати ситуацію, коли наші сили певним чином виснажилися при проведенні наступальних дій на півдні, і тепер йому треба посилювати атаки по всій лінії фронту, що наразі й відбувається. Сили, які зараз використовує РФ, є максимальними з того, що є в російському запасі», — резюмував експерт.