Радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош звернувся до особового складу “Української добровольчої армії”, якою керує, і закликом бути готовими стати на захист держави. Про це він повідомив у своєму Фейсбук. Передаємо його слова без змін і правок:

“Друзі та подруги, незалежно від того, в яких ви перебуваєте партіях, громадських організаціях, або ведете свій, окремий від партійної політики та громадської активності, стиль життя, закликаю вас тримати добровольчий стрій.

Не виключено, що найближчим часом, ваш військовий, бойовий, організаційний, людський досвід і потенціал, ваша висока мотивація та державницька позиція, знову будуть потрібні нашій Матері-Україні!

Контакти з командирами та штабами у всіх вас є…

Як каже Комбат Чорний: “Те що у цивільних людей такі щасливі обличчя на вулицях міст і сіл не означає, що ворог не попре найближчим часом…” При тому, він лукаво посміхається…

Будьмо готові до захисту Держави!”

В цьому контексті варто додати що нещодавно Дмитро Ярош заявив, що Київ має надати допомогу Польщі, яка зіткнулася з “гібридною агресією” в особі потоку мігрантів із території Білорусі.

Радник Головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош прокоментував міграційну кризу, з якою зіткнулася Польща через Білорусь.

“Атаки кордону Польщі маріонеткою Кремля Лукашенка мають отримати гідну відповідь”, – написав командувач Української добровольчої армії. Він додав, що Київ має надати всю необхідну підтримку західному сусідові у його боротьбі. “За вашу та нашу свободу!” – додав Ярош.

Заяви українських політиків про кризу не залишили поза увагою у Польщі. Прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький 9 листопада, виступаючи перед Сеймом, заявив:

“Ми отримуємо слова солідарності та підтримки з Брюсселя, Вашингтона, Києва та інших столиць. Дякуємо нашим партнерам… за солідарність, голоси підтримки та готовність допомогти”.

Важливо, що Моравецький також заявив про відповідальність Кремля за те, що відбувається на кордоні. Він заявив, що у Москві сидить керівник самопроголошеного глави Білорусі, який намагається відновити Російську імперію.

Він наголосив, що невизнаний президент Білорусі свідомо та цілеспрямовано везе мігрантів із Близького Сходу, щоб використати цих людей в агресії проти Європи. Сьогоднішню Білорусь прем’єр назвав “державою беззаконня”.

“Ми розуміємо, що саме Лукашенко привіз до Білорусі десятки тисяч нелегалів. Саме він підштовхує їх до східного кордону, іноді навіть силою. Саме він використовує їх як живі щити… Це частина більшої скоординованої операції, яка є війною нового типу, коли людей використовують як живі щити”, – заявив Моравецький.

Він закликав польських політиків об’єднатися, забувши на якийсь час про розбіжності, оскільки ризик для країни “величезний”.

Також Влада Польщі розглядає можливість повного закриття кордону з Білоруссю через міграційну кризу.

Про це заявив у середу в інтерв’ю порталу Wirtualna Polska прес-секретар уряду Польщі Петро Мюллер.

«Такий сценарій враховується», – сказав він, відповідаючи на запитання щодо можливості таких заходів.

«Ми надсилаємо білоруській владі інформацію про те, що така загроза існує, якщо білоруська влада не припинить свою діяльність», – зазначив Мюллер, наголосивши, що польська сторона поки не отримувала від білоруської жодної відповіді.

На даний момент для руху у зв’язку з міграційною кризою закрито прикордонний перехід «Кузня – Брузги».

Нагадаємо, що 8 листопада режим Лукашенка влаштував масштабну провокацію на польському кордоні. Тисячі мігрантів під контролем білоруських спецслужб штурмували кордон Польщі. Польська сторона повідомляє, що у наступних штурмах кордону можуть брати участь до 10 тисяч нелегалів.