Поповнення особового складу російських військ, зокрема вербування ув’язнених у ПВК, обумовлене бажанням захоплення українських територій. Про це заявив в ефірі українського телеканалу військовий оглядач Денис Попович.
“У РФ існує політичний запит на перемогу, максимальне захоплення території для того, щоб потім спробувати досягти переговорів про заморожування бойових дій на прийнятних для Росії умовах. А для цього потрібні люди. Російська Федерація не хоче оголошувати всередині країни часткову мобілізацію і потрібно шукати шляхи для поповнення особового складу, а це й ув’язнених, зокрема на території Російської Федерації, і на окупованих територіях України. З них потім формуються штурмові частини і вони потім кидаються для наступальних дій і штурмів”, — сказав Попович.
Він також пояснив, чим відрізняється сьогодні ПВК “Вагнер” від тієї компанії, якою керував Євген Пригожин. За словами спікера, тих, хто перейшов до офіційних структур Міноборони РФ, у цій ПВК вважають зрадниками.
Противник загалом розраховує на масу і намагається просуватися вперед за рахунок “м’ясних штурмів”.
“Головна мета — це Донецька область, той же Бахмут, особливо Авдіївка. Щоб досягти успіху, вони кидають усі сили, перекидають резерви. Там далі загострюватимуться ситуації, їм необхідно утримати перемогу. Оскільки вони таким чином намагатимуться покласти її на карту можливості переговорів та заморожування бойових дій на умовах РФ”, — зазначив експерт.
Українські війська мають знекровити російську армію під Авдіївкою — це буде перемогою в українській обороні, вважає Попович.
І наразі ЗСУ на шляху до реалізації цього плану. Якщо ж говорити про поточну обстановку на цій ділянці фронту, то директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець заявив, що зменшення інтенсивності бойових дій навколо Авдіївки свідчить про період підтягування російських сил. Згурець сказав це в етері одного з українських телеканалів.
«Коли ми говоримо про ситуацію на фронті, то має розрізняти оперативну ситуацію, що більш масштабно й те, що відбувалося за вчорашній день з огляду на статистику. Якщо ми зважимо зведення Генштабу на ранок, то те, що я відмітив — це зменшилась кількість бойових зіткнень за вчорашній день», — зазначив він.
Згурець зауважив, що вчора кількість бойових зіткнень становила 36, перед тим було 60, але це зменшення інтенсивності — це певна коротка пауза для того, щоб знову активізувалися бойові дії після певного перегрупування.
«Якщо вчорашній день проаналізувати, то ми бачимо, що з тих 36 бойових зіткнень половина припала на Авдіївську й Мар’їнку, 15 саме на Мар’їнку й 5 на Авдіївку. Ми розуміємо, що зменшення інтенсивності бойових дій говорить про те, що зараз триває період підтягування російських сил, які однозначно будуть продовжувати штурмові дії, намагаючись пробитися крізь оборону навколо Авдіївки. Наскільки це вдасться — думаю, що це питання того, наскільки ефективно буде побудована наша оборона з використанням резервів, які на нашу ділянку фронту вже перекинуть, але головний наголос — це достатня кількість артилерії», — наголосив аналітик.
Щодо інших напрямків, то Згурець зазначив, що на Куп’янському напрямку — обмежені атаки противника в напрямку Синьківки й Іванівки без успіху. Є певна динаміка навколо Роботиного, де ЗСУ намагаються розширити вклинення, але на мапі змін не помітно, хоча висновки Інституту вивчення війни говорять про те, що там є на захід від Роботиного покращення.
«Динаміка в Херсонській області є утримання ділянок, де діють підрозділи морської піхоти, у будь-якому разі це примусило російське військове керівництво змінити командування на цьому напрямку і перетягувати резерви на цю ділянку, коли ми говоримо про лівий берег Дніпра», — додав він.