Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський вважає, що тривала оборона Бахмута дозволить Силам оборони України краще підготуватись до контрнаступальних дій.
Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”
“Росіяни дуже багато приділяють уваги взяттю Бахмута. Останній раз щось подібне у світовій історії було, коли японці захоплювали Порт-Артур. Тоді японці втратили дуже багато своїх військових. Зараз, через 100 з гаком років, росіяни повторюють долю японців”, – розповів Киричевський.
Експерт зауважив, що оборона Бахмута дозволить ЗСУ краще підготувати контратаку цієї весни.
“Відповідно до того, що росіяни під Бахмутом втрачають колосальні людські ресурси, є шанс, що російський фронт може дуже швидко посипатись. Якщо наші Сили оборони зможуть тримати оборону Бахмута ще кілька місяців, то це дуже виснажить російських окупантів. Тому, чим довше ми зможемо перемелювати росіян біля Бахмута, тим більше в нас буде можливостей для контратаки у квітні-травні. На практиці, коли росіяни виснажуються, то їхній фронт просто сиплеться і звільнення наших територій відбувається значно швидше”, – додав він.
Усі говорять про весняний контрнаступ ЗСУ. Однак ніхто б ніде й ніколи, зокрема, на “Рамштайні” не оголошував би дати цього контрнаступу.
Таку думку озвучив військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Україна титанічно боронить Бахмут, це необхідно для стратегії ЗСУ й матиме вплив на весняний контрнаступ.
Мусієнко розповів, що термін “контрнаступ навесні” умовний. Його можна трактувати по-різному. Зокрема, міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес говорив, що це може бути ближче до літа, у травні, можливо у квітні, можливо до Великодня.
Я не думаю, що хтось би зараз на “Рамштайні” оголошував точні можливі дати українського контрнаступу тощо. Усе ж таки військові плани є. Я думаю, що він буде тоді, коли Україна зуміє закумулювати необхідну кількість техніки, навчених людей, зброї,
– зазначив військовий експерт.
Він додав, що зараз Європа збільшує кількість українських військових, яких готова навчати, від 16 тисяч до 30 тисяч. Було б добре, якби вони одразу навчались на тій техніці, що нам передадуть. Також, вони мають проходити злагодження, і міністр оборони Олексій Резніков розраховує, що це будуть повноцінні боєздатні підрозділи.
За словами керівника Центру військово-правових досліджень, контрнаступ не може бути прив’язаний до дат. Він залежатиме від ситуації на полі бою, а ще від зброї ЗСУ. Наші наступальні дії на Херсон, на Харківщині були чітко сплановані та скоординовані західними партнерами, а ключове в цьому питанні – зброя.
“Ми всі можемо звернутись до того ж інтерв’ю Залужного, пригадати його. Я думаю, що він чіткий меседж відправив. Сигнал про те, що ми готові до контрнаступу, але нам для цього потрібні сили й засоби. Я думаю, що поки ми не наблизимось до цифри бодай 60% від тих потреб, якихось масштабних дій може не відбуватися”, – зауважив керівник Центру військово-правових досліджень.
Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що західні партнери роблять все можливе для того, аби Україна перемогла у війні. Також він розповів, коли ЗСУ перехоплять ініціативу на полі бою.
Світ й надалі продовжить допомагати Україні та надавати нашій державі підтримку у боротьбі з російським ворогом. Союзники пообіцяли допомогти українцям навесні перейти у контрнаступ.
Західні партнери обіцяють, що до кінця березня Україна отримає важкі танки. Так, ЗСУ можуть одразу піти у контрнаступ.