Бойові дії можуть показати розвиток ситуації на Куп’янському напрямку. Є кілька сценаріїв розвитку подій, аж до того, що російські окупанти можуть прорвати нашу оборону у цьому напрямі.
Про це розповів військово-політичний експерт Олександр Мусієнко в ефірі «Фабрики новин».
Він вважає, що зараз важко сказати, як розвиватиметься ситуація у цьому напрямі, але реально покажуть лише бойові дії.
«Бо знову ж таки, сценарії різні можуть бути. Якщо зараз Україна вже перейде в оборону і резерви будуть застосовані на Сході, то їм не вдасться прорватися. Я тоді майже впевнено можу сказати, що не вдасться. Чому? Тому що, мені здається, тоді можна буде просто їх перемелювати та знищувати у великій кількості. І навіть незважаючи на успіхи, які можуть бути у них безпосередньо за тактичним захопленням якихось територій, їм не вдасться, ну скажемо так надалі розвивати наступ, бо вони зазнають великих втрат”, — каже Олександр Мусієнко.
І врешті-решт, як вважає експерт, вони візьмуть паузу і на певний період взагалі не зможуть вести наступальних дій.
«Якщо ми далі продовжуватимемо складні ось такі комбіновані завдання щодо наступальних дій на півдні, і плюс утримування сходу потужне, то може бути різна ситуація. Можливо таке, що їм і вдасться прорватися, це все залежатиме вже від того, як розвиватимуться бойові дії», — каже Мусієнко.
Західні партнери не вбачають загрози російського прориву. Як зазначив заступник начальника естонського Генштабу Март Вендла, на боці України сама географія, оскільки річка Оскіл та висоти забезпечили гарну основу для захисту північно-східної ділянки.
Загрози прориву справді немає, але лише якщо казати про короткострокову перспективу. Причина — у якості 100-тисячного російського угруповання, що складається з груп військ «Центр» і «Захід».
«Якщо аналізувати склад сил і засобів, то у них серйозні проблеми зі штатною комплектацією. Деякі підрозділи укомплектовані приблизно на 30%. По суті, це не наступальні сили, а оборонні, та й то не найвищої ефективності», — розповів РБК-Україна військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
За його словами, спроби кинути у наступ непідготовлені сили зводяться до того, що ворог зазнає величезних втрат. Виправити ситуацію може підкріплення, але поки що таких явищ не спостерігається.
«Тому у короткостроковій перспективі у них не буде можливості прорвати оборону на Лимано-Куп’янській вісі. Особливо у напрямку Куп’янська з подальшим захопленням міста», – додав експерт.
Нагадаємо, що бойові дії біля Куп’янська настільки інтенсивні, що, наприклад, у неділю, 20 серпня, місто весь день перебувало під обстрілом. В результаті пошкоджено будинки та автомобілі, понад 10 осіб отримали поранення, а через пошкодження газопроводу тисячі залишилися без газу.
Противник намагається наступати на південь від Першотравневого, Синьківки та на схід від Петропавлівки. Головне – усі закінчилися поразкою окупантів, і вони не просунулися вперед.
РБК вказує, що Під Лиманом основні бої тривають у районі Серебрянського лісництва. Росіяни штурмують раніше зайняті українськими військовими позиції біля Кремінної та Білогорівки (Луганська область). Сили оборони чинять запеклий спротив і відбивають штурми.
«Протягом тижня, якщо дивитися за цифрами, то на Лиманському та Куп’янському напрямках може здатися, що зменшилася кількість обстрілів та боїв. Але насправді ворог не залишає своїх планів. Зараз просто відбувається перегрупування, і він додатково підтягує туди сили», – казала Ганна Маляр.
Вона також наголосила, що ворог зализує рани, але це не означає, що активність знизилася надовго. За даними Генерального штабу, лише за 21 серпня росіяни били по Дворічній, Синьківці, Кислівці та Берестовому під Куп’янськом, а також вдарили авіацією та артилерією по близько 15 населених пунктах на Лиманській ділянці фронту.
Ситуація настільки динамічна, що як звернули увагу аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), російські джерела кілька разів на день кажуть про своє просування, після чого спростовують заяви.