Збройні Сили України, швидше за все, поступово повертаються до кордонів Луганської області. На тлі подій в Харківській області вже є підстави вважати, що окупанти можуть потрапити в так званий “котел”. В оточенні можуть опинитися до 20 тисяч російських військових.

Такою думкою  в ефірі з Марком Фейгіним поділився радник офісу президента Олексій Арестович.

“Ми не вимовляємо цю назву, у нас тиша. Але ми можемо говорити про те, що говорять російські пропагандисти”, – заявив він, коментуючи ситуацію в Балаклії.

Арестович підкреслив, що окупанти вже панікують. Вони повідомляють, що в Харківській області почалися “страшні” бої, окупанти вже потрапили в оточення, а ЗСУ пройшли дуже далеко і навіть перерізали важливу трасу.

Окупанти повідомляють, що під Балаклією у них залишилися військові, але з ними “чомусь зник зв’язок”. За словами Арестовича, він прекрасно розуміє, чому і в яких випадках з російськими військовими може пропадати зв’язок.

“Але майки закривавлені з написом СОБР я вже бачив”, – додав радник ОП, коментуючи заяви пропагандистів РФ про те, що Самарський і башкирський СОБР в Балаклії потрапили в оточення 

Ні для кого не таємниця, що РФ не розкриває реальну кількість своїх втрат, проте вже зрозуміло, що окупантам вкрай важко, вважає Арестович. У пропагандистів навіть змінилися формулювання, вони вже пишуть “чим би не скінчилася ця битва”, а це означає, що вони готуються до поразки. Крім цього, окупанти вже говорять, що ЗСУ наступали з боку Ізюма і взяли село Довгеньке. 

“Страшні речі малюють. Мало не потрапляння Ізюмського угруповання в оточення, з усіма штабами та іншим-іншим… Вони кричать, що дуже погано все”, – зазначив Арестович.

На думку радника голови ОП, якщо ЗСУ дійдуть до Куп’янська, то окупанти втратять постачання з ще одного напрямку. Самі ж окупанти вже натякають, що підтримки з боку Куп’янська у них немає. В принципі, все вороже постачання на Ізюмському напрямку може скоро припинитися, вважає Арестович.

“Це означає, що ЗСУ повертаються на межі Луганської області… В ідеальному варіанті, це буде оточення Ізюмського угруповання, як кажуть російські пропагандисти, “котел”… Туди можуть потрапити тисяч до 20 російських військових, від 10 до 20 тисяч”, – зазначив радник ОП.

До слова, той факт, що Збройні Сили України можуть повністю деокупувати Харківську область вже до кінця осені, а за певних умов – навіть почати наступ в Донецькій та Луганській областях підтвердив також  виданню Обозреватель військовий експерт Олександр Коваленко.

Росіяни поки що контролюють території на північ від Харкова, звідки в обласний центр дістає ствольна та реактивна артилерія.

“На сьогоднішній день оперативна інформація вимальовується так, що Харківську область можна буде звільнити щонайменше до кінця осені. Скажу більше: якщо підтвердиться той сценарій, який зараз реалізується, то у ЗСУ до кінця осені буде можливість зробити контрнаступальні дії вже не лише в Харківській області, це буде каскадне руйнування оборони окупантів в Луганській та Донецькій областях”, – заявив Коваленко.

Він також додав, що наступ ЗСУ буде не лише не Схід і Південь, а й на Північ Харківщини, де досі не вибиті окупанти.

“Деокупація Харківщини, зокрема на північ від міста – це також зменшення можливостей для російських військ обстрілювати Харків зі ствольної та реактивної артилерії”, – зазначив Коваленко.

Своєю чергою військовий експерт Роман Світан розповів, що наразі відбувається у Балаклії на Харківському напрямку.

“На всій лінії фронту від Херсону до Харкова останні два тижні проводяться контранступальні дії української армії. І в деяких місцях російський фронт сиплеться. На Харківському напрямку в районі Балаклії ми таке бачимо. Там можна говорити, що йде каскадне знищення фронту, тобто 1, 2 та 3 лінії оборони посипались. Балаклея тут потрапляє в напів оточення тактичне і повне вогневе оточення. Тому і є інформація, що вона оточена і йде зачистка міста”, – пояснив експерт виданню “Настоящее Время”.

Окрім цього військовий експерт Роман Світан  розповів про чисельність Ізюмського угрупування РФ.

“До того, як звідти забрали ВДВшників, лінійні російські частини з-під Ізюму були перекинуті на Херсонський напрямок… Там залишилась десь половина. Я думаю 10-15 тисяч осіб, близько 15 БТГ. Це не лінійні частини, а частини БАРСа, СОБРа, мобілізовані “Л/ДНР”. Збірна солянка виходить”, – пояснив військовий експерт.