Стало відомо, кого зачепить документ

Нардепи підтримали законопроект про верифікації субсидій та пенсій після того, як президент Володимир Зеленський вніс деякі зміни.

Повідомляється, що за відповідне рішення проголосували 248 депутатів.

Мова йде про законопроект №1231 “Про верифікацію та моніторингу державних виплат”.

“Президент України вважає цей закон надзвичайно важливим і підтримує необхідність введення верифікації державних виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування. Разом з тим, він не може підписати цей законопроект, враховуючи існуючі неузгодженості з діючими законами”, – заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, коментуючи важливий документ.

Як відомо, цим законопроектом визначено основні завдання, права та обов’язки центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику в частині здійснення верифікації державних виплат, а також повноваження органів, що здійснюють такі виплати.

Документ передбачає процедури збору, обробки та аналізу інформації, яка буде отримана від суб’єктів надання інформації, а також визначає основні етапи верифікації та перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Простими словами, українців можуть позбавити виплат від держави в разі порушення законодавства або спроби приховати реальні доходи.