Державний "ПриватБанк" в кінці листопада 2018 роки планує розпочати масштабну реструктуризацію кредитів, виданих фізичним особам, а також малому та середньому бізнесу до 19 грудня 2016 року.

Реструктуризація триватиме орієнтовно 6-8 місяців. Йдеться про списання 294 тисяч кредитних угод, що стосуються позик від 5 до 300 тис. грн. Загальний обсяг – 48,5 млрд грн, з яких балансова заборгованість – 12,3 млрд грн, а небалансова (пеня, штрафи і комісії) – 36,2 млрд грн.

Позичальникам запропонують 47 різних типів реструктуризації. В результаті реструктуризації всі кредити в іноземній валюті будуть переведені в національну валюту. У більшості випадків позичальникам запропонують повернути тіло позики та більшу частину відсотків нарахованих штрафів, комісій і пені.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Умови залежатимуть від обсягів і типу позики. Аванс складе мінімум 15% від суми реструктуризації, ставка річних – 13-16% ц гривні і 0,01% ц доларах США та євро.

Реструктуризація не торкнеться кредитів, виданих у зоні проведення ООС, Криму, кредитів військовослужбовцям, кредитів померлим, нерезидентам і пов'язаним із банком особам.

"ПриватБанк" розраховує повернути близько 3,5 млрд грн. Сума прощеної заборгованості повинна скласти близько 5,7 млрд грн. Решту коштів буде списано за рахунок сформованих резервів банку.

Остаточне рішення про реструктуризацію повинен приймати Мінфін, як акціонер "Приватбанку".

Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року Приватбанк за розміром чистих активів посідав 1-е місце (265,936 млрд грн) серед 83 діючих у країні банків.